کد خبر: 83019 A

استاندار البرز در جمع خبرنگاران:

عربیان: هیات نظارت، به شکایت نامزدهای انتخابات شورا رسیدگی می‌کند/ شکایت‌ها باید پشتوانه قانونی و منطقی داشته باشد/ شکایت‌ها باید از مجاری قانونی خود پیگیری شود.

ایلنا: استاندار البرز گفت: هیئت نظارت از امروز به شکایت نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که نسبت به برخی موارد شکایت‌هایی را مطرح کرده بودند، رسیدگی می‌کند.

به گزارش ایلنا در کرج، اصغر عربیان با بیان این مطلب در اولین نشست خبری خود در سال 92 در گفتگو با اصحاب رسانه استان البرز در ابتدا از حضور حماسی مردم در پای صندوق‌های رای و رقم زدن «حماسه سیاسی» که لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب بود، تقدیر کرد و در پاسخ به سئوالی در رابطه با شکایت برخی از نامزدهای چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان، اظهار داشت: تعدادی از نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نسبت به برخی موارد در روند برگزاری انتخابات شکایت‌هایی را مطرح کردند که به آن‌ها طبق قانون رسیدگی می‌شود.

وی افزود: شکایت نامزدهای انتخاباتی در ظرف زمانی مشخص شده خود از سوی هیئت نظارت بر اساس مستندات و عدله قانونی رسیدگی شده و تصمیم‌گیری خواهد شد.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه برای تمامی فرایندهای انتخابات به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه شائبه‌ای تدابیر قانونی مناسب اندیشیده شده است، خاطر نشان کرد: به مردم و نامزدهای چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اطمینان خاطر می‌دهم به تک تک شکایت‌های نامزدها با استناد به مستندات کافی طبق قانون رسیدگی خواهد شد و اجازه نخواهیم داد حتی یک رای به ناحق در سبد نامزد دیگری قرار گیرد.

وی تصریح کرد: یکی از نکات قابل توجه در این دوره از انتخابات نسبت به دوره‌های گذشته، تطبیق کامل لیست‌های تجمیع آراء از سوی هیئت نظارت و هیئت اجرایی انتخابات بود که نشان از صحت شمارش آراء و فرایند تجمیع آن‌ها با یکدیگر دارد.

نماینده عالی دولت در استان البرز در ادامه با بیان اینکه شکایت‌ها باید پشتوانه قانونی و منطقی داشته باشد، یادآور شد: از جمله نکات مهمی که از سوی نامزدهای انتخابات باید به دقت مورد توجه قرار گیرد این است که شکایت‌ها باید از پشتوانه منطقی و قانونی لازم برخوردار باشد تا هیئت نظارت بتواند با استناد به مدارک ارائه شده نظر نهایی خود را اعلام کند.

وی تاکید کرد: متاسفانه برخی کاندیداها به رغم وجود مستندات کافی توسط برگزارکنندگان انتخابات مطالبی را در رابطه با عدم صحت انتخابات در برخی شعب مطرح می‌کنند، صورتیکه از امروز کار هیئت‌های نظارت آغاز شده و هنوز سه مرحله دیگر که باید روند برگزاری انتخابات را تائید کند تکمیل نشده است.

عربیان در ادامه خطاب به نامزدها، با بیان این مطلب که پیگیری شکایت‌ها باید صورت پذیرد گفت: برای تائید انتخابات شهر و روستا و یا هر شعبه‌ای مراحل قانونی پیش بینی شده است که باید در فضایی توام با آرامش خاطر پیگیری شود تا خدای ناکرده حقی از کسی تضییع نشده و یا به فردی اتهامی وارد نشود.

عربیان در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری در رابطه با کمبود تعرفه در برخی شعب اخذ رای تاکید کرد: برخی شعب اخذ رای به دلیل ازدحام جمعیت در ساعات پایانی شب انتخابات با کمبود تعرفه مواجه شدند که به سرعت به واسطه اتخاذ تدابیر اندیشیده شده تعرفه‌های رای به این شعب ارسال شد و خللی در روند برگزاری اخذ رای به وجود نیامد.

وی در پایان از تلاش‌ها و زحمات کلیه عوامل دخیل در امر برگزاری انتخابات و همچنین اصحاب رسانه استان که با پوشش مناسب اخبار و اطلاعات زمینه حضور پرشور و حماسی مردم را در انتخابات فراهم کردند، تقدیر کرد.

اصغر عربیان‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر