کد خبر: 7894 A

پوینده:

کاخ مروارید به بنیاد تعاون سپاه واگذار شده و این بنیاد با شهرداری برای نگهداری کاخ مروارید،تفاهم نامه ای امضا کرده است این در حالی است که این کاخ در حال تخریب است.

ایلنا - کرج: بانکها تا کنون ریالی برای تاسیس هتل در کرج پرداخت نکردند و هم اكنون هتلی با ظرفیت حداقل 200نفر برای برگزاری مراسم و اجلاس در كرج وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز صبح یكشنبه در نشستی مطبوعاتی، گفت: 15 مجوز صدور پروانه های تولید کارگاهی صادر شده است و 260 نفر برای انجام بیمه به تامین اجتماعی معرفی شدند که از این تعداد 57 نفر بیمه و 54 نفر به مراکز فنی و حرفه ای جهت انجام آزمون معرفی شدند

محمد رضا پوینده در ادامه افزود: همچنین تفاهم نامه ای برای آموزش بیماران شیزو فرنی با انجمن احیای استان البرز منعقد شده است.

وی در ادامه با اشاره به عدم حمایت بانک ها از طرح های گردشگری؛ گفت:تا کنون بانک ها به یک طرح گردشگری در استان البرز تسهیلات پرداخت نکرند و بانک های عامل قفل شدند.

كاخ مروارید در حال تخریب است

پوینده تاکید کرد: کاخ مروارید به بنیاد تعاون سپاه واگذار شده و این بنیاد با امضای تفاهم نامه ای با شهرداری،حفظ و نگهداری کاخ را بر عهده گرفتند این در حالی است که کاخ مروارید باید طبق قانون در اختیار میراث فرهنگی باشد

به گفته پوینده کاخ مروارید در حال تخریب است و برای جلوگیری از این اتفاق،میراث فرهنگی به بنیاد تعاون سپاه اعلام امادگی کرده است.

موزه شهداری انقلاب درگیر مقاومت های آموزش و پرورش است

وی ادامه داد: استان البرز برای رجوع گردشگران مذهبی و راهیان نور نیازمند شکل گیری موزه شهدای انقلاب است اما علی رغم عقد تفاهم نامه ای که در سفر چهارم دولت با اداره کل آموزش و پرورش استان البرز منعقد شده، هنوز مقاومت های این اداره برای انتقال دانش اموزان شهدای انقلاب به مکان دیگر و واگذاری مدرسه مذکور به میراث فرهنگی وجود دارد.

405 اثر ملی در استان البرز ثبت شده است که از این میان 196 اثر ثبتی،209اثر غیر ثبتی هستند، این در حالی است که 120 اثر ثبتی و غیر ثبتی در کرج، 49 اثر در نظر آبیاد،112 اثر در طالقان و 117 اثر ثبتی و غیر ثبتی در اشتهارد وجود دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر