کد خبر: 7778 A

مدیر کل اداره اوقاف و امورخیریه استان البرز:

چندی پیش تفاهم نامه‌ای میان اوقاف و میراث فرهنگی برای ساماندهی امامزادگان استان البرز به صورت مشارکتی منعقد شد اما در طول این مدت میراث فرهنگی برای احیای امامزاده‌ها، اقدام موثری انجام نداده است.

ایلنا - کرج: اداره اوقاف برای بازسازی و رسیدگی امامزاده های در حال تخریب استان البرز برنامه ای به استانداری اعلام کرده است.

مدیر کل اداره اوقاف و امورخیریه استان البرز در گفتگو با ایلنا با اشاره به عقد تفاهم نامه میان میراث فرهنگی و اوقاف گفت: چندی پیش تفاهمنامه ای میان اوقاف و میراث فرهنگی برای ساماندهی امامزادگان استان البرز به صورت مشارکتی منعقد شد اما در طول این مدت میراث فرهنگی برای احیای امامزاده ها،اقدام موثری انجام نداده است لذا عقد تفاهم نامه با میراث فرهنگی چاره کار برای بازسازی و جلوگیری از تخریب امامزاده های ثبتی میراث نیست.

حجت الاسلام ابوالفضل بنی احمدی افزود: میراث فرهنگی امامزاده های استان البرز را برای افزایش آمار ثبتی و دریافت بودجه بیشتر در اختیار می گیرد اما در حفظ و نگهداری امامزاده ها تلاش نمی کند تا جایی که چندی پیش برای گنبد امامزادگان ام صغرا و ام کبرای اشتهارد از گچ استفاده کرد این در حالی است که استفاده گچ در گنبد امامزاده دوباره کاری است و دوامی ندارد.

به گفته وی اداره اوقاف برای بازسازی و رسیدگی امامزاده های در حال تخریب استان البرز برنامه ای به استانداری اعلام کرده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر