کد خبر: 53437 A

معاون عمرانی استانداری البرز:

اولین جلسه کارگروه مدیریت؛ حفاظت و بهره برداری از غارهای استان البرز با هدف پژوهش و شناسایی و حفاظت از غار های استان قبل از توریستی شدن این اماکن برگزار شد.

اولین جلسه کارگروه مدیریت؛ حفاظت و بهره برداری از غارهای استان در معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز تشکیل شد.

به گزارش ایلنا در کرج این جلسه به ریاست کاوه حدادپور معاون امور عمرانی استانداری البرز و با حضور چنگیز شیخلی پیشکسوت غارنوردی استان و رئیس هیات غارشناسی ایران (1325-1350) و دیگر مدیران استانی و با دبیری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در سالن جلسات معاونت امور عمرانی استانداری بر گزار شد.

معاون امور عمرانی استانداری البرز، از اهداف مهم این نشست را شناسایی و ایجاد بانک اطلاعاتی و تهیه طرح مطالعاتی در این خصوص دانست و خاطر نشان کرد: الگوی اولیه این کارگروه پژوهش و شناسایی غار های استان قبل از توریستی شدن این اماکن است.

وی تصریح کرد: مسئله جذب توریست از الویت های مهم در این کارگروه است؛ اما قبل از آن؛ فرهنگ سازی پیرامون استفاده از اماکن توریستی همچون غارها بسیار مهم است و باید بیاد داشته باشیم این اماکن جهت لذت و فزونی معلومات و اطلاعات ماست که لازم است از این اماکن تفریحی و پزوهشی به دقت محافظت شود.

معاون امور عمرانی استانداری البرز در ادامه اظهار داشت: غارها آزمایشگاه کامل زمین هستند که به ما اجازه می دهند تا درعلوم مختلف تحقیقاتمان را کامل نماییم پس باید در نگهداری و حفاظت از این موهبت الهی تلاش بیشتری شود که در این کارگروه با جدیت این امر را به تحقق خواهیم رسانید تا این میراث ارزشمند و مکانهای بکر را به نسل بعدی تقدیم کنیم.

حدادپور از دیگر موارد مطروحه در جلسه کارگروه مدیریت؛ حفاظت و بهره برداری از غارهای کشور را ارائه برنامه های حفاظتی و کارآمد از غارها؛ تدوین برنامه های آموزشی و اطلاع رسان در سطح استان؛ تدوین بودجه در سال 92 به منظور نیل به مقاصد کارگروه برشمرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر