کد خبر: 49735 A

مدیر حج و زیارت استان البرز:

زائرین با توجه به توسعه مسجد الحرام و کثرت آلودگی صوتی و گرد و غبار حاصل از عملیات عمرانی،در صورت امکان سفر زیارتی عمره خود را به سالهای آینده موکول نمایند.

ایلنا-کرج: سید مرتضی حسینی مدیر حج و زیارت استان البرز از افراد کم توان خواست تا با توجه به توسعه مسجد الحرام و کثرت آلودگی صوتی و گرد و غبار حاصل از عملیات عمرانی،در صورت امکان سفر زیارتی عمره خود را به سالهای آینده موکول نمایند.

به گزارش ایلنا در کرج وی با بیان این مطلب افزود: با توجه به مسدود بودن باب عمره و تخریب دیوارهای سمت صفا و مروه که باعث سختی عبور و مرور شده و همچنین با وجود آلودگی صوتی و گرد و خاک حاصل از توسعه مسجدالحرام، مدیریت حج و زیارت استان البرز از مردم ولایتی استان بالاخص افراد مسن و ناتوان خواهشمند است تا در صورت امکان سفر زیارتی خود را به سالهای آینده موکول نمایند.

حسینی تصریح کرد: عملیات عمرانی مسجد الحرام که در راستای توسعه مطاف و ساخت طرح جدید مسجد اجرائی شده است در مرحله تخریب بوده و گرد و خاک ناشی از تخریبها موجبات بروز مشکلات روحی و جسمی و در نهایت نارضایتی زائرین را فراهم آورده است.

مدیر حج و زیارت البرز در ادامه اظهار داشت: بیشترین ازدحام در منطقه طواف است که زائرین باید با حفظ آرامش و نظم و انظباط که نشانگر شخصیت یک زائر ایرانی است به اجرای اعمال خود بپردازند.

ایشان در پایان از زائرین خواست تا در هنگام طواف و اجرای اعمال عمره مفرده از ماسک استفاده نموده و حتی المقدور از سفر به عربستان خودداری و سفر سراسر معنوی خود را به سالهای آینده موکول کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر