کد خبر: 4758 A

به منظور تامین سلامت كارگران و سالم سازی محیط كار در واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی تعداد 32 خانه بهداشت كارگری در استان فعالیت دارند كه این تعداد خانه بهداشت نیز یازده هزار و 613 نفر را تحت پوشش قرار كرده است.

كرج - ایلنا: اعتبارات راه اندازی و تامین نیروی انسانی این مركز نیز از طریق واحدهای تولیدی و صنعتی شهرك صنعتی اشتهارد و با نظارت اداره كل تعاون، كارو رفاه اجتماعی به عنوان نماینده وزارتخانه متبوع صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایلنا، روز سه شنبه نشست مشتركی با حضور بستان منش مدیر كل امور اجتماعی وزارت تعاون،‌كار و رفاه اجتماعی، مدیر كل بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر كشور و فرماندار اشتهارد، معاون شركت شهرك های صنعتی و كاوه حدادپور مدیر كل و فلاح نژاد معاون اداره كل تعاون كار و رفاه اجتماعی استان البرز به منظور هماهنگی و تعامل احداث و راه اندازی این مركز برگزار شد.

در این نشست كاوه حدادپور با اشاره به آمار كارگاهها و خانه های بهداشت كارگری استان البرز اظهار داشت: به منظور تامین سلامت كارگران و سالم سازی محیط كاردر واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی تعداد 32 خانه بهداشت كارگری در استان فعالیت دارند كه این تعداد خانه بهداشت نیز یازده هزار و 613 نفر را تحت پوشش قرار كرده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس مقرر گردید تا با همكاری شركت شهرك های صنعتی، شهرداری و نیز فرمانداری مكانی در شهرك صنعتی اشتهارد جهت تاسیس این مركز بهداشت تخصیص داده شود و نیز جمعیت هلال احمر استان نیز تجهیز و آموزش در این مركز را بر عهده داشته باشد.

حدادپور افزود: اعتبارات راه اندازی و تامین نیروی انسانی این مركز نیز از طریق واحدهای تولیدی و صنعتی شهرك صنعتی اشتهارد و با نظارت اداره كل تعاون، كارو رفاه اجتماعی به عنوان نماینده وزارتخانه متبوع صورت خواهد گرفت.

شایان ذكر است شهرك صنعتی اشتهارد با تعداد 847 كارگاه با مجموع جمعیت 18 هزار و 600 نفر نیروی كار و با 2 خانه بهداشت با جمعیت تحت پوشش 307 نفری به فعالیت می پردازد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر