کد خبر: 4754 A

در سال تحصیلی جدید، ۸۰۰ هزار دانش‌آموز و ۵۰ هزار معلم اصفهانی در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند.

اصفهان – ایلنا: معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان از ورود ۷۲ هزار دانش‌آموز به پایه‌ی اول ابتدایی در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، نجمیه باجلان در حاشیه‌ مراسم جشن شکوفه‌ها گفت: امروز بیش از ۷۲ هزار دانش‌آموز با بیش از ۳ درصد افزایش موالد و مهاجرت در استان اصفهان به پایه‌ی اول ابتدایی راه یافتند.

وی در ادامه افزود: در سال تحصیلی جاری، تعداد ۴۰۰ هزار دانش‌آموز اصفهانی در ۶ پایه‌ی تحصیلی مقطع ابتدایی به تحصیل می‌پردازند که از این تعداد ۶۴ هزار نفر برای اولین بار در سطح استان به پایه‌ی ششم ابتدایی وارد شده‌اند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: امسال ۱۰۰ درصد پایه‌های اول تا چهارم ابتدایی در استان اصفهان تحت پوشش طرح توصیفی قرار دارند.

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان اعلام کرد: امسال تعداد ۸۰۰ هزار دانش‌آموز و ۵۰ هزار معلم در ۷ هزار مدرسه سطح استان اصفهان، سال تحصیلی ۹۲ – ۹۱ را آغاز می‌کنند.

مجید عاملیان با تاکید بر تاثیر مستقیم تغذیه‌ی دانش‌آموزان بر کیفیت تعلیم و تربیت، افزود: اهمیت تغذیه‌ی دانش‌آموزان به قدری است که باید مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرد، در همین راستا تدابیر زیادی برای ترویج تغذیه‌ی سالم در مدارس از سوی آموزش و پرورش اندیشیده شده است.

وی با اشاره به وقوع تحولی بنیادین در آموزش و پرورش و افزایش انتظارات از این نهاد مهم، تصریح کرد: والدین باید آگاهی خود را از روشهای جدید آموزش و پرورش افزایش داده و همگامی و هماهنگی بیشتری با آن داشته باشند چراکه در صورت نبود همکاری دوطرفه، دانش‌آموزان متحمل ضرر می‌شوند و بر عکس چنانچه هماهنگی لازم بین آموزش و پرورش و اولیاء وجود داشته باشد کاری عظیم صورت می‌گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر