کد خبر: 41832 A

فرماندار کزج:

به دلیل مهاجرت های بی رویه به استان البرز بویژه شهرستان کرج با حجم وسیعی از ساخت و سازهای غیرمجاز مواجه هستیم / شورای مشورتی به منظور آسیب شناسی پدیده ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرستان و استان تشکیل می شود.

ایلنا – کرج: مهدی ایران نژاد فرماندار کزج گفت: شورای مشورتی به منظور آسیب شناسی پدیده ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرستان و استان تشکیل می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا وی با بیان این مطلب در کارگروه ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان کرج که با حضور شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرستان کرج برگزار شد، اظهار داشت: عدم آسیب شناسی از پدیده ساخت و سازهای غیرمجاز مبتنی بر واقعیت های موجود بزرگترین خلاء در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز است که امروز به شدت احساس می شود.

وی افزود: در رابطه با معضل ساخت و سازهای غیرمجاز دلایل متعددی مطرح می شود که گاهی با واقعیت های موجود مطابقت ندارد بنابراین تشکیل شورای مشورتی با حضور شهرداران و رؤسای شوراهای اسلامی شهر و روستا ضمن برطرف کردن این خلاء می تواند موجب تحلیل و بررسی زوایای حقوقی مرتبط با این پدیده به شمار رود.

این مسئول در ادامه سخنان خود از مهاجرت های بی رویه به عنوان عمده ترین عامل در ساخت و سازهای غیرمجاز یاد کرد و گفت: متاسفانه به دلیل مهاجرت های بی رویه به استان البرز بویژه شهرستان کرج با حجم وسیعی از ساخت و سازهای غیرمجاز مواجه هستیم که باید برای آن تدابیر لازم در شواری مشورتی و کارگروه های تخصصی ساخت و سازهای غیرمجاز اتخاذ شود.

ایران نژاد تاکید کرد: صدور پروانه بر روی اراضی قولنامه ای که از طریق مالکان این اراضی صورت می گیرد، تخلفی است که باید مورد توجه و دقت نظر شهرداران واقع شود.

فرماندار کرج در پایان تصریح کرد: ضعف نظارتی شهرداری ها در امر کنترل و نظارت ساخت و سازها، امری مشهود است که با توجه شهروندان در رعایت اصول مهندسی ساخت و ساز و همچنین توجه مسئولان ذی ربط می توان از بخش عمده ای از تخلفات جلوگیری به عمل آورد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر