کد خبر: 41184 A

پروژه هشتگرد - طالقان مهمترین پروژه راهسازی استان البرز است/با حفر تونل 980 متری مسافت کرج تا طالقان به کمتر از 40 دقیقه کاهش می‌یابد.

ایلناـ کرج: قائم‌مقام وزیر و مدیركل راه و شهرسازی استان البرز گفت: انجام پروژه‌های راه روستایی استان تاکنون ٪70 پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهندس صابونی در ادمه افزود: نزدیك به 70 پروژه راه روستایی در استان داریم كه جزو پروژه‌های مهر ماندگار است.

وی بیان کرد: طبق برآورد ما خوشبختانه این پروژه‌ها بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیكی دارد و باتوجه به اعتباراتی كه تخصیص داده شده است، امیدواریم كه تا پایان دولت دهم كلیه روستاهای بالای 50 خانوار زیر پوشش آسفالت قرار گیرند.

قائم مقام وزیر در استان البرز بیان داشت: مهمترین پروژه‌های ما در راه‌سازی، پروژه جاده هشتگرد- طالقان است. این پروژه از چند سال پیش شروع شده و با كمبود اعتبارات مواجه شده است. این طرح؛ پروژه‌ای است كه قبلاً ملی بوده و تبدیل به استانی شده است و درحال تلاش هستیم كه مجدداً این پروژه را ملی كنیم. این پروژه 32 كیلومتر است كه تقریباً بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیكی داشته و آماده آسفالت است. فقط تونلی به طول 980 متر دارد كه دو پروژه را از هم جدا كرده است و دقیقاً در وسط كار قرار گرفته است و مسافت را از شهر كرج تا طالقان به كمتر از چهل دقیقه می‌رساند.

این مسئول تشریح كرد: ادامه كار از طالقان تا تنكابن پروژه ایست ملی و در دست مطالعه؛ که با اخذ مجوزها و مصوبات دولت؛ در مرحله انتخاب مشاور است که امیدواریم این كار نیز انجام شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با اتمام این پروژه در سال‌های آتی مسیر تهران تا تنكابن به كمتر از 140 كیلومتر کاهش یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر