کد خبر: 33409 A

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز:

همزمان با عزاداری عاشقان و دلباختگان حرم امن اهل بیت (ع) در جای جای استان البرز، امامزادگان و بقاع متبرکه این استان نیز میزبان مردمی است که در غم جانسوز امام و مقتدای خویش عزادارند

ایلنا - کرج: برپایی نماز جماعت، مرثیه سرایی و نوحه خوانی توسط مداحان نامی، قرائت دسته جمعی زیارت عاشورا، مراسم سخنرانی در مدح امام حسین(ع)، ایستگاه صلواتی و... از اهم برنامه های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز در روز اربعین حسینی خواهد بود.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان البرز در گفتگو با خبرنگار ایلنا ضمن تسلیت چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) و 72 تن از یارانش اظهار داشت: ایران اسلامی که غمبارترین شب های خود را در سوگ سید و سالار شهیدان پشت سرگذاشت بار دیگر عرصه شور و شعور حسینی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی گفت: همزمان با عزاداری عاشقان و دلباختگان حرم امن اهل بیت (ع) در جای جای استان البرز، امامزادگان و بقاع متبرکه این استان نیز میزبان خیل عظیم مردمی است که از ابتدای محرم، در غم جانسوز امام و مقتدای خویش در خیمه عزای آن حضرت بر سر و سینه زدند.

این مسئول تصریح کرد: در اربعین حسینی گروههای زنجیر زنی و سینه زنی در عزای امام حسین (ع) وارد امامزادگان و بقاع متبرکه شده و در سوگ شهدای کربلا اشک ماتم خواهند ریخت.

بنی احمدی افزود: برپایی نماز جماعت، مرثیه سرایی و نوحه خوانی توسط مداحان نامی، قرائت دسته جمعی زیارت عاشورا، مراسم سخنرانی در مدح امام حسین(ع)، ایستگاه صلواتی و... از اهم برنامه های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز در روز اربعین حسینی خواهد بود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر