کد خبر: 32226 A

رئیس شورای اسلامی کار استان البرز:

در زمان 8 سال دفاع مقدس حقوق کارگران به دلیل این که کشور در شرایط جنگ به سر می برد افزایش پیدا نکرد. امروز نیز دولتمردان می خواهند به بهانه این که شرایط اقتصادی کشور در رکود است و کشور در تحریم به سر می برد، دستمزد کارگران را افزایش ندهند

ایلنا - کرج: جامعه کارگری عاجزانه درخواست اجرای ماده 41 قانون کار را دارد و از وزارت کار درخواست می کند که نرخ تورم در جامعه را برای تعیین دستمزد کارگران در نظر بگیرد

به گزارش خبرگزاری ایلنا، علی اصلانی ادامه داد: اما در حال حاضر هیچ کارفرمایی توان پرداخت چنین حقوقی را ندارد و تشکل های کارگری نیز چنین انتظاری از کارفرماهایی که در حال حاضر از 40 درصد ظرفیت خود استفاده می کنند را ندارند.

وی تصریح کرد: اما تشکل های کارگری انتظار دارند حداقل دستمزد کارگران با توجه به تورم واقعی که بسیار بیشتر از آن چیزی است که بانک مرکزی اعلام کرده است، تعیین شود نه با توجه به شرایط اقتصادی کشور.

وی اشاره کرد: در زمان 8 سال دفاع مقدس، حقوق کارگران به دلیل این که کشور در شرایط جنگ به سر می برد افزایش پیدا نکرد. امروز نیز دولتمردان می خواهند به بهانه این که شرایط اقتصادی کشور در رکود است و کشور در تحریم به سر می برد، دستمزد کارگران را افزایش ندهند.

وی تصریح کرد: در حالی که دولتمردان باید با توجه به تورم بالایی که بر کشور حاکم است، دست کارگران را بگیرند و اجازه ندهند که خانواده های آنها در شرایط بدی روزگار بگذرانند.

اصلانی در پایان گفت: جامعه کارگری عاجزانه درخواست اجرای ماده 41 قانون کار را دارد و از وزارت کار درخواست می کند که نرخ تورم در جامعه را برای تعیین دستمزد کارگران در نظر بگیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر