کد خبر: 2318 A

نایب رئیس اتاق بازرگانی استان البرز:

سیاست‌گذاری‌های نادرست منجر به فرار سرمایه‌گذاران می‌شود

تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری برخی مسئولان، زمینه فرار سرمایه گذاران از ایران را فراهم کرده است

كرج - ایلنا: در طول 30 سال انقلاب اسلامی سرمایه‌گذاران بسیاری به دلیل تصمیم گیری ها و سیاست‌گذاری‌های غلط از کشور گریخته اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نایب رئیس اتاق بازرگانی استان البرز عصر سه شنبه در جلسه کمیسیون صنعت و معدن استان البرز گفت: مسئولان سبب خودتحریمی و فرار سرمایه گذاران نشوند.

بنامولایی اظهار داشت: امروزه افزون بر رویگردانی دشمن از ایران و تحریم‌های همه جانبه، در کشور رویداد خودتحریمی رایج شده به گونه‌ای که هر روز سرمایه گذاران بیشتری از ایران فراری می‌شوند.

وی ادامه داد: امروزه با سود کلانی که بانک‌ها به سپرده‌ها پرداخت می‌کنند، سرمایه گذاران ترجیح می‌دهند دارایی‌های خود را در بانک‌ها سرمایه‌گذاری کنند و با دریافت سود آن هم از سرمایه خود مطمئن باشند و هم راحت زندگی کنند.

بنا مولایی افزود: در این صورت دیگر هیچ مزاحم و بازرسی از هیچ دستگاه و ارگانی برای این سرمایه‌گذار مزاحمت نخواهد داشت و می‌تواند با خیال آسوده در طول یک سال درآمد بالایی کسب می‌کند.

وی تصریح کرد: تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری برخی مسئولین، زمینه فرار سرمایه گذاران از ایران را فراهم کرده است.

وی در ادامه اشاره کرد: مقام معظم رهبری بر شعار تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی تاکید کرده اند ولی تاکنون هیچ وزیری برای حمایت از این شعار راهکار ارائه نداده است.

بنا مولایی افزود: در طول 30 سال انقلاب اسلامی سرمایه‌گذاران بسیاری به دلیل تصمیم گیری ها و سیاست‌گذاری‌های غلط از کشور گریخته اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر