کد خبر: 16602 A

استاندار البرز:

حادثه عاشورا و کربلا 50 سال بعد از ولایت علی (ع) و به دلیل انحراف از ولایت مداری رخ داد و در این حادثه مسلمانان از غفلتی که به آن گرفتار آمده بودند آگاه شدند

ایلنا - کرج: امروز نیز باید ولایت مداری بیش از پیش ضرورت یابد و امت اسلامی باید بسیار بیش تر از گذشته از ولایت تبعیت کنند

به گزارش خبرنگار ایلنا استاندار البرز صبح دوشنبه در مراسم یادواره شهید محمد حسین فهمیده و 36 هزار شهید دانش آموز گفت: شهید حسین فهمیده و 36 هزار شهید دانش آموز، نمونه و اسطوره های خودباوری و از خود گذشتگی بودند.

علی اصغر عربیان تصریح کرد: وقتی صحبت از شهید محمد حسین فهمیده است، صحبت از یک فرد نیست بلکه صحبت از یک فرهنگ و تفکر است که در تاریخ مبارزات دنیا منطق ریاضی و عقل بشری را بهم ریخت.

وی افزود: این افراد راه صد ساله را یک شبه طی کردند و در برابر دشمن قامت راست کردند که ملت ایران قامت خم نکند و به خاک افتادند که ملت ایران به خاک مزلت نیفتد.

استاندار البرز اشاره کرد: این شهیدان با عشق، عقل بشری را متحیر ساختند و بر منطق و عقل طویل میانبری زدند.

وی بیان داشت: به راستی که عشق روایت کردنی نیست بلکه دیدنی است.

عربیان خاطرنشان کرد: ملت ایران هنوز روحیه شهادت طلبی خود را حفظ کرده و در این چند ساله رویش هایش بسیار بیشتر از ریزش هایش بوده است.

وی با اشاره به اعیاد اسلامی گفت: اعیاد اسلامی از قربان شروع شده و عید غدیر در پیش است؛ عیدی که در آن پیامبر اکرم (ص)، علی (ع) را به عنوان ولی امر مسلمین جهان معرفی می کند.

وی ادامه داد: اما 50 سال بعد از این رویداد، حادثه عاشورا و کربلا به دلیل انحراف از ولایت مداری رخ داد و در این حادثه مسلمانان از غفلتی که به آن گرفتار آمده بودند آگاه شدند.

وی بیان داشت: امروز نیز باید ولایت مداری بیش از پیش ضرورت یابد و امت اسلامی باید بسیار بیش تر از گذشته از ولایت تبعیت کنند.

فهمیده لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر