کد خبر: 100479 A

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز:

استان البرز تبلور بالندگی صنایع ایران/ موانعی مثل تحریم‌ها، روابط تجاری بین دو کشور را دچار مشکل نکند و این دو کشور بتوانند همچنان با حداکثر ظرفیت، به روابط خود در حوزه‌های مختلف تجاری ادامه دهند.

ایلنا: استان البرز میزبان هیئتی بلند پایه در قالب تجار و صنعتگران اتاق بازرگانی اندونزی بود، که ره یافت این حضور در ‌‌نهایت منجر به انجام امضا یادداشت تفاهمی در حوزه‌های مختلف تجاری و بازرگانی بین اتاق البرز و اندونزی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، از اتاق بازرگانی این استان، رئیس اتاق بازرگانی استان البرز، به عنوان میزبان اصلی این هیئت در استان البرز، در جمع تجار، بازرگانان و صاحبان صنایع البرزی، اندونزیایی و سفیر این کشور، ضمن ابراز خوشحالی از حضور این هیئت در استان البرز گفت: به دنبال حضور این هیئت در ایران و ملاقات‌هایی که با نهاوندیان رئیس اتاق بازرگانی ایران، و جمعی از تجار و بازرگانان ایرانی داشتند، خرسندیم که توانستیم با هماهنگی‌هایی که انجام شد، شاهد حضور این هیئت تجاری کشور دوست و برادر، اندونزی، در استان البرز باشیم.

 

استان البرز تبلور بالندگی صنایع ایران

حسین طوسی در ادامه با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی استان البرز در جمع حاضرین در اتاق بازرگانی استان البرز اظهار داشت: خوشبختانه بعد از بازدیدی که توسط هیئت میهمان، از کارخانجات مپنا، ماموت و جابن به عمل آمد، به توانمندی‌های ایران و به خصوص استان البرز در حوزه‌های مختلف صنعتی اذعان شد، که این امر خود گویای بالندگی اقتصاد و رشد چشمگیر و فزاینده صنایع ایران به خصوص استان البرز درعرصه‌های مختلف است.

رئیس اتاق بازرگانی البرز ادامه داد: هم اکنون در استان البرز بیش از ۳۰۰۰ واحد صنعتی مشغول فعالیت هستند که طیف بزرگ و گوناگونی از محصولات، از جمله: ماشین آلات سنگین، فلزات، صنایع سلولوزی، نساجی، پلاستیک، کشاورزی، محصولات و مواد وابسته و غیره.....، تولید می‌شوند. و همچنین در حوزه گردشگری ایران و به خصوص استان البرز، دارای ویژه گی‌ها و جاذبه‌های زیادی است، که می‌توانیم از این پتانسیل‌ها به نحو مطلوبی استفاده کنیم.

وی با اشاره به سفر کاری که به این کشور داشته، بیان داشت: توانمندی‌های زیادی در حوزه‌های مختلف سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد، که امیدواریم با توافقاتی که انجام شده درآینده‌ای نزدیک، در قالب یک هیئت تجاری به این کشور سفر کنیم.

وی گفت: با تفاهم، عزم و اراده‌ای که بین دو کشور ایجاد شده، خوشبین هستیم که بعد زیاد مسافت با این صمیمت برطرف شود.

 

تحریم‌ها مانع روابط تجاری و راهبردی بین دو کشور ایران و اندونزی نشود

طوسی در ادامه با بیان این مطلب که واحدهای تولیدی ما علیرغم فشار ناجوانمردانه تحریم‌ها، همچنان سرپا هستند و به تولید خود ادامه می‌دهند، ابراز امیدواری کرد موانعی مثل تحریم‌ها، روابط تجاری بین دو کشور را دچار مشکل نکند و این دو کشور بتوانند همچنان با حداکثر ظرفیت، به روابط خود در حوزه‌های مختلف تجاری ادامه دهند.

رئیس اتاق بازرگانی البرز ادامه داد: امیدواریم با روابط خوبی که بین تجار، بازرگانان اتاق البرز و هیئت تجاری اندونزی ایجاد می‌شود، بتوانیم به «کریدوری» تجاری، بین اتاق البرز و اندونزی دست پیدا کنیم.

در پایان این نشست تفاهم نامه تجاری بین دو اتاق البرز و اندونزی به امضا «حسین طوسی» رئیس اتاق بازرگانی استان البرز و «نوری رجب»، عضو ارشد هیئت رئیسه اتاق اندونزی و رابط تجاری ایران در این اتاق رسید.

پیش از این تفاهم نامه تجاری دیگری هم بین اتاق ایران و اندونزی به امضا رسید، که تفاهم نامه فوق الذکر ره آورد دیگری از سفر این هیئت تجاری اندونزیایی به ایران و به خصوص به استان البرز بود.

 

گزارش از: شهاب الدین خاکدامن

اتاق بازرگانی البرز حسین طوسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر