کد خبر: 98974 A

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مطرح کرد:

سه و نیم درصد جمعیت استان اصفهان را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند که ۹۵ درصد آن‌ها تبعه کشور افغانستان هستند/ استفاده از اتباع غیرمجاز در مشاغل، پنج برابر حداقل حقوق جریمه دارد.

ایلنا: رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اصفهان از صدور ۲ هزار کارت کار برای اتباع خارجه در شهرستان اصفهان خبر داد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حسین باقری با اشاره به تعیین ۴۶ رشته شغلی برای اتباع خارجی گفت: اتباع خارجی باید برای کارکردن در ایران دارای روادید با حق کار باشند، درغیر اینصورت اشتغال آن‌ها در کشور، غیرقانونی است.

وی همچنین شرط اشتغال اتباع خارجه دارای روادید با حق کار را دریافت جواز کار یکساله از این اداره دانست و افزود: کارفرمایان در صورت به کارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز، روزانه پنج برابر حداقل حقوق یک کارگر جریمه می‌شوند و در صورت تکرار این اقدام، به مراجع قانونی معرفی خواهند شد.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اصفهان با تاکید بر اینکه اتباع خارجه دارای مجوز کار مانند کارگران ایرانی مشمول قانون کار هستند، گفت: سال گذشته ۲ هزار و ۱۰۰ بازرسی مشترک با نمایندگان وزارت کشور در اصفهان، اداره پلیس و اداره کار صورت گرفت و در جریان این بازدید‌ها ۹۰۷ نفر از اتباع خارجی غیرمجاز شناسایی و کارفرمایان متخلف در زمینه به کارگیری اتباع بیگانه غیر مجاز ۲۶۰ میلیون تومان جریمه شدند.

باقری برخورد جدی مسوولان قضایی با کارفرمایان متخلف را برای جلوگیری از بکارگیری اتباع غیر مجاز ضروری عنوان کرد و ادامه داد: سه و نیم درصد جمعیت استان اصفهان را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند که ۹۵ درصد آن‌ها تبعه کشور افغانستان هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر