کد خبر: 84552 A

مدیرکل ایمنی راه‌ها و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور:

در سال 91 با توجه به کاهش چشمگیر اعتبارات عمرانی با تلاش مجموعه راه و شهرسازی استان اصفهان بیش از 42 پروژه در بخش راهسازی به مرحله اتمام رسید که از این تعداد 30 پروژه آن به صورت غیر رسمی مورد بهره‌برداری و مابقی 12 پروژه در حال تکمیل و بهره‌برداری است.

ایلنا: مدیرکل ایمنی راه‌ها و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بسیاری از تصادفات ناشی از رانندگی در جاده‌ها را خواب‌آلودگی و ضعف فرهنگ‌سازی دانست و گفت: ایجاد نمازخانه بین راهی به جز بهره عبادی و معنوی در رفع خستگی رانندگان و تجدید قوای آنان بسیار موثر است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، قربانی در مراسم بهره برداری از نخستین نمازخانه بین راهی خیرساز در سه راهی مبارکه اصفهان، تاکید کرد: این اقدام اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان به عنوان پیشرو در کشور ستودنی است و امیدواریم احداث این گونه مکانها به عنوان یک سنت حسنه و در راستای کاهش تلفات جاده‌ای و اشاعه شعائر دینی در سطح کشور و سایر استانها نیز به صورت الگو استفاده شود.

همچنین قائم مقام وزیر و مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در حاشیه این مراسم با اشاره به وظایف سنگین این اداره کل در حوزه راه، ساخت و نگهداری از راهها گفت: در سال 91 با توجه به کاهش چشمگیر اعتبارات عمرانی با تلاش مجموعه راه و شهرسازی استان اصفهان بیش از 42 پروژه در بخش راهسازی به مرحله اتمام رسید که از این تعداد 30 پروژه آن به صورت غیر رسمی مورد بهره‌برداری و مابقی 12 پروژه در حال تکمیل و بهره‌برداری است.

محمود محمودزاده مهمترین این پروژه‌ها را در حوزه شهرستان مبارکه و شهرضا باند دوم مبارکه - بروجن، باند دوم طالخونچه- شهرضا، باند دوم دهاقان- بروجن و تقاطع غیر همسطح شهرضا- سمیرم معرفی کرد و اظهارامیدواری کرد این پروژه‌ها در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسد.

وی درباره احداث نمازخانه بین‌راهی خیرساز حضرت علی بن موسی الرضا(ع) واقع در سه راهی مبارکه گفت: این اقدام با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی و خیرین اصفهان در راستای انجام فریضه الهی نماز در طول جاده‌های استان و کاهش خستگی و خواب‌آلودگی و در اصل کاهش تصادفات ناشی از آن صورت گرفت.

وی 50 درصد آمار تلفات جاده‌ای را ناشی از واژگونی و خواب‌آلودگی عنوان کرد و ادامه داد: ساخت این گونه مکانها انگیزه استراحت مسافرین و ترددکنندگان از راهها را بالا برده و در نتیجه باعث کاهش تصادفات و واژگونی ناشی از خواب‌آلودگی خواهد شد.

قائم مقام وزیر و مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان زیر بنای این پروژه را 125 مترمربع و 700 متر مربع صحن و محوطه برشمرد و افزود: این پروژه که توسط خیر ساخته شده است در دو مرحله و در طول مدت 7 ماه با 500 متر مربع فضای سبز شامل هزار اصله درخت، نصب یک عدد برج نوری و کلیه امکانات گرمایشی و سرمایشی با هزینه‌ای بالغ بر 2500 میلیون ریال تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مدیرکل ایمنی راه‌ها و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر