کد خبر: 82986 A

استاندار اصفهان:

اصفهان یک شهر موزه زنده و پویا است که باید به شکل کاملا جامع و با رویکرد علمی درمورد توسعه همه جانبه آن تصمیم‌گیری نمود.

ایلنا: علیرضا ذاکر اصفهانی در جلسه انجمن موزه‌داران استان که در استانداری برگزرا شد، فضای فرهنگی استان را مطلوب ارزیابی نمود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، استاندار اصفهان افزود: باوجود ظرفیت‌های فوق‌العاده تاریخی و جاذبه‌های فراوان گردشگری در استان، همچنان موضوع توسعه گردشگری باید به عنوان اولویت در دستور کار مدیران استانی و کشوری قرار گیرد.

ذاکر اصفهانی استان اصفهان را حوزه تمدنی توصیف کرد و گفت: این شهر تاریخی سرمایه انسانی، هنر، فرهنگ و تاریخ را دل نهفته دارد و تاکنون 102 اثر صنایع دستی این دیار ممهور به مهر اصالت یونسکو شده است.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ اصفهان دارای یک عمق تاریخی است، اذعان داشت: برگزاری هفته فرهنگی اصفهان در برخی کشورها تأثیر بسزایی در معرفی این گنجینه تمدنی دارد.

استاندار اصفهان پیگیری مبحث موزه فرش را برای استان با توجه به ظرفیت‌های بسیار در این زمینه حائز اهمیت دانست و بر حفظ آثار تاریخی استان تأکید کرد.

وی با اشاره به ساخت حدود 7 سایت گردشگری در استان طی سال‌های اخیر، تصریح کرد: جذب توریسم و گردشگر یکی از ظرفیت‌های استان است که پرداختن به آن ضرورت دارد.

ذاکر اصفهانی در پایان اظهار داشت: مجموعه مدیریت استان در کنار پیگیری و پیشبرد فعالیت‌های عمرانی و صنعتی استان رابطه خوبی با بدنه اجتماعی و خصوصا خیرین دارد.

وی در ادامه نقش سازمان‌های مردم نهاد در شکل‌گیری و جهت‌دهی فرهنگ جامعه را بسیار مؤثر خواند و یادآور شد: ارتباط این سازمان‌ها با مدیران تأثیر بسزایی در پایه‌گذاری اهداف تعیین شده و رسیدن به آن خواهد داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر