کد خبر: 7883 A

در برابر تحرک رسانه‌ای اخیر استکبار نیز مردم حضور خوبی داشتند و به ویژه در استان اصفهان در روزهای آینده نیز تجمعاتی برگزار خواهد شد.

اصفهان – ایلنا: دبیر کل اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی با اشاره به آثار باستانی فراوانی که در استان اصفهان وجود دارد، گفت: اصفهان جهان اسلام به شمار می‌آید.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، محمود ارول قلیچ عصر شنبه در اختتامیه بیست و هشتمین نشست کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی افزود: این شهر در عصرهای گوناگون یکی از ارکان مهم در شکل گیری تمدن اسلامی بوده و افتخار بزرگی است که این دوره از اجلاس در اصفهان برگزار شد.

استاندار اصفهان نیز در این نشست، با تاکید بر واکنش بیش از پیش مردم دربرابر تحرکات استکباری گفت: دربرابر تحرک رسانه‌ای اخیر استکبارنیز مردم حضور خوبی داشتند و به ویژه در استان اصفهان در روزهای آینده نیز تجمعاتی برگزار خواهد شد.

علیرضا ذاکر اصفهانی با اشاره به ظرفیت‌های علمی، صنعتی، کشاورزی و فرهنگ و هنر اصفهان گفت: اصفهان با وجود هشت هزار واحد تولیدی و صنعتی، بزرگ‌ترین قطب صنعتی کشور به شمار می‌آید که در تولید آهن و فولاد، صنایع ساختمانی و تولیدات پتروشیمی، جایگاه ویژه در کشور دارد.

وی ۷۰ درصد محصول آهن، فولاد و مصالح ساختمانی موجود در بازار کشور را محصول اصفهان دانست و افزود: در بخش کشاورزی، نیز از جایگاه خوبی برخورداریم و در جایگاه نخستین تولیدکننده شیر، پروتئین و بویژه گوشت سفید کشور قرار داریم.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد در عصر صفویه این استان، مرکز آمد و شد دیپلمات‌های خارجی بود و اکنون نیز تلاش می‌شود در عرصه توریست و تعاملات بین کشور‌ها، زمینه‌ای برای تعاملات فرهنگی بیشتر با دیگر مردم جهان برقرار شود.

نشست کمیته اجرایی اتحادیه مجالس عضو سازمان همکاری‌های اسلامی به منظور بررسی و تدوین پیش نویس بیانیه پارلمان اسلامی که قرار است بهمن ماه سال جاری در خارطوم پایتخت سودان به تصویب برسد، برگزار شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر