کد خبر: 7872 A

شروع پروژه عظیم پروژه شهر هنر اصفهان، نیازمند هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری است/ تا پایان سال کلیات این طرح برای تصویب به مجلس ارسال می‌شود.

ایلنا - اصفهان: رئیس حوزه هنری استان اصفهان مشکل اصلی سینمای کشور را نبود فیلم نامه‌های قوی و مناسب دانست و گفت: برای نجات سینما باید بر روی ادبیات داستانی سرمایه گذاری کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید مهدی سیدین نیا  در مراسم رونمایی از فیلم مستند رازماندگاری خاطرنشان کرد: باید اثر هنرمندانی که آثار خود را هنرمندانه تولید می‌کنند، مورد توجه ویژه قرار گرفت.

وی فیلم مستند رازماندگاری را کار مشتر ک حوزه هنری، صدا و سیما و قرارگاه فرهنگ استانداری اصفهان دانست و افزود: برای حل مشکلات موجود در صنعت سینمای کشور، نویسندگان، هنرمندان و کارگردانان باید بیشتر به محتوا و فیلم نامه آثار توجه کنند.

رئیس حوزه هنری استان همچنین از انجام مطالعات نظری پروژه شهر هنر اصفهان خبر داد و گفت: شروع این پروژه عظیم در بخش‌های مختلف هنری، نیازمند هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری است.

وی این پروژه ۲۰۰هکتاری را مصوبه سفر سوم رئیس جمهوری به استان خواند و اظهار داشت: شش دانشگاه در رشته‌های مختلف هنری و علوم انسانی، مرکز پژوهش‌های هنری و علوم انسانی، موزه، مجموعه استودیو‌ها، سالن‌های سینما، تئا‌تر، موسیقی و کارگاه های هنری و بخش‌های گوناگون برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به جمع بندی کلیات و مطالعات نظری پروژه تا پایان سال گفت: تلاش می‌کنیم کلیات این طرح را برای تصویب به مجلس ارسال کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر