کد خبر: 7859 A

با توجه به کمبود آب در استان مسئولان باید برای صدور مجوز صنایع جدید به شرایط منابع آبی توجه کنند تا با مشکل تامین آب صنایع روبرو نشویم.

اصفهان – ایلنا: معاون برنامه‌ریزی و بهبود مدیریت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به شرایط نامناسب منابع آب در استان، اعلام کرد: در چنین شرایطی، مجوز ایجاد صنایع جدید باید با دقت بیشتری صادر شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، علی اصلانی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استانداری اصفهان افزود: در حال حاضر، حجم ورود آب به سد اکنون ۶ میلیون متر مکعب در ثانیه و ذخیره آب پشت سد ۱۰۸ میلیون متر مکعب است.

وی خواستار توجه بیشتر به محدودیت‌های منابع اب برای توسعه صنعت در اصفهان شد و اظهار داشت: با توجه به این محدودیت‌ها، توربین‌های تولید برق در نیروگاه سد زاینده رود از مدار‌ها خارج شده است و امکان برق‌گیری نیست.

معاون برنامه‌ریزی و بهبود مدیریت آب منطقه‌ای اصفهان اظهار امیدواری کرد بارش‌ها در فصل پاییز و زمستان مناسب باشد و گفت: با وجود همه این محدودیت‌ها تلاش می‌کنیم آب شرب مناطق روستایی تامین شود.

اصلانی ادامه داد: با توجه به کمبود آب در استان مسئولان باید برای صدور مجوز صنایع جدید به شرایط منابع آبی توجه کنند تا با مشکل تامین آب صنایع روبرو نشویم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر