کد خبر: 7709 A

مدیركل تامین اجتماعی استان اصفهان:

یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جامعه بازنشستگی استان اصفهان همراه با خانواد‌هایشان از بیمه شدگان اصلیند و ۳ میلیون نفر نیز تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی این استانند.

ایلنا – کاشان: مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان اصفهان گفت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جامعه بازنشستگی استان اصفهان همراه با خانواد‌هایشان از بیمه شدگان اصلیند  و ۳ میلیون نفر نیز تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی این استانند.

علی اصغر دادخواه در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان با اعلام این مطلب با اشاره به اینکه حدود ۶۰ درصد از جمعیت استان اصفهان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی می‌باشند گفت: تعداد بیمه شدگان اصلی استان اصفهان همراه با خانواد‌هایشان در مجموع ۸۹۴۰ هزار نفرند.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان اصفهان حداقل دستمزد مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در استان اصفهان را ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر دو میلیون و شش صد هزار تومان ذکر کرد و گفت: بیش از ۷۰ درصد مستمری بگیران استان اصفهان بین ۵۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند.

دادخواه از پرداخت ماهیانه ۱۲۰ میلیون تومان مستمری به بازنشستگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی استان اصفهان خبرداد و گفت: پرداخت حقوق مستمری بگیران این استان نسبت به سال قبل ۱۸ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه قانون بازنشستگی پیش از موعد هنوز ابلاغ نشده است گفت: قانون بخشودگی غیبت‌ها از ده روز به ۴۵ روز در دستور کار قرار دارد.

دادخواه با بیان اینکه قانون بازنشستگی پیش از موعد به صورت ویژه در حال پیگیری است گفت: تاکنون ۱۳ هزار نفر در مشاغل سخت و زیان آور در سطح استان اصفهان بارنشست شده‌اند که حدود ۵ هزار نفر از این تعداد متعلق به شهرستان کاشانند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر