کد خبر: 73005 A

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی اصفهان خبر داد:

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی پلیس استان اصفهان از حضور 300تیم خودرویی و بیش از هزار نیرو در طرح تابستانه این پلیس خبر داد.

ایلنا: سرهنگ" حسین غلامی" صبح امروز در برنامه زنده صبح اصفهان سیمای مركز استان گفت: مقدمات اجرایی طرح تابستانه پلیس اصفهان در پلیس راهنمایی و رانندگی استان انجام شده و این طرح از نیمه دوم خرداد ماه كه مدارس تعطیل شده و سفرهای تابستانی به دو صورت قبل و بعد از ماه مبارك رمضان شكل می‌گیرد، اجرا خواهد شد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، وی از آمادگی كامل این پلیس برای جلوگیری از وقوع تصادفات و ترافیك‌های سنگین در ایام تابستان خبر داد و گفت: 300 تیم خودرویی و بیش از هزار نیروی پلیس راه و راهور در این طرح شركت دارند و علاوه بر این نیروهای كمكی نیز از دیگر بخش‌های فرماندهی انتظامی استان هم برای تامین امنیت ترافیكی راههای شهری و برون شهری به این پلیس اضافه خواهند شد.

این مقام مسئول با بیان اینكه بیشترین مسافرت‌ها در ایام نوروز به شهرهای اصفهان و كاشان بود گفت: برهمین اساس در طرح تابستانه پلیس راهنمایی و رانندگی به این دو شهر توجه ویژه‌ای شده و گشت‌های نظارت و كنترل خودروهای متخلف در این دو شهر تقویت می‌شوند.

سرهنگ غلامی به افزایش میزان تصادفات در جاده‌های استان طی ایام نوروز اشاره كرد و بیشترین علت این امر را خستگی و خواب آلودگی رانندگان عنوان كرد و گفت: در این زمینه مطالعات و تحقیقات خوبی صورت گرفته و سعی شده با هماهنگی اداره راه و ترابری، سازمان حمل و نقل و پایانه‌ها و پلیس راه ایستگاه‌ها و استراحتگاه‌های موقت در نقاط مختلف جاده‌های استان ایجاد شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان، سرعت و رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی را بسیار خطرناك عنوان كرد و اظهار داشت: رانندگان با توقفی كوتاه در ایستگاه‌ها و توقفگاه‌های بین راهی می‌توانند هم سلامتی خود و سرنشینانشان را حفظ كرده و هم از سفر خود لذت كافی را ببرند.

سرهنگ غلامی از ایجاد محدودیت های ترافیكی در برخی از خیابان های سطح شهر اصفهان هم اشاره كرد و بیان داشت: به دلیل مسافرت‌های زیاد و حجم بالای خودروها در سطح شهر اصفهان مجبور هستیم در ساعاتی از روز در برخی از خیابان‌ها از جمله چهارباغ، سپاه، میدان امام، خیابان حافظ محدودیت‌هایی را ایجاد كنیم كه در این خصوص از همه شهروندان انتظار داریم تا با عدم ورود به این محدوده‌ها با پلیس همكاری لازم را به عمل آورند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر