کد خبر: 57564 A

در آستانه روز چهارشنبه سوری/

مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کاشان گفت: همزمان با فرا رسیدن سنت باستانی چهارشنبه سوری، 850 دانش آموز این شهرستان آموزش های مقابله با حوادث احتمالی این روز را فرا گرفتند.

ایلنا - کاشان: مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کاشان گفت: همزمان با فرا رسیدن سنت باستانی چهارشنبه سوری، 850 دانش آموز این شهرستان آموزش های مقابله با حوادث احتمالی این روز را فرا گرفتند.

«  ابوالفضل شجاعی »  در گفتگو با خبرنگارایلنا در کاشان  با اعلام این خبر، پیرامون اهداف برگزاری این دوره آموزشی اظهار داشت: آتش زدن بوته های خشک و پریدن از روی آتش در سنت قدیمی به تجمع در خیابان ها و منفجر کردن ترقه و پرتاب سیگارت تبدیل شده که این مساله موجبات بروز حوادث بسیاری را برای هموطنان به دنبال داشته است

وی افزود: به همین منظور، دوره های آموزشی برای کاهش حوادث و خسارات جبران ناپذیر ایجاد شده در این روز، در دستور کار این مدیریت قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: شرکت کنندگان در دوره آموزشی امسال را، دانش آموزان مقاطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه شش مدرسه دخترانه این شهرستان تشکیل داده اند.

مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کاشان، با اشاره به آمار بسیار بالای حوادث چهارشنبه سوری در کشور، افزود: با وجود اینکه بیشترین آسیب دیدگان حوادث این روز، جوانان و نوجوانان پسر هستند اما به علت عدم استقبال و رغبت مدیران مدارس پسرانه این شهرستان، این دوره های آموزشی برای دختران کاشانی برگزار شد.

دکتر شجاعی، آموزش کمک های اولیه، بیان نکات ایمنی و تبیین و تشریح برگزاری سنت کهن چهارشنبه سوری را از جمله موارد مطرح شده در این دوره آموزشی برشمرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر