کد خبر: 55004 A

شهردار اصفهان:

اصفهان در پرداخت مالیات دومین شهر کشور است

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه اصفهان در سطح کشور به عنوان دومین شهری است که مالیات خود را پرداخت می کند تصریح کرد: با این وجود کمترین بودجه عمرانی را داریم.

اصفهان در پرداخت مالیات دومین شهر کشور است

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه اصفهان در سطح کشور به عنوان دومین شهری است که مالیات خود را پرداخت می کند تصریح کرد: با این وجود کمترین بودجه عمرانی را داریم.

به گزارش ایلنا سید مرتضی سقاییان نژاد در آخرین نشست پایان سال خود در بین خبرنگاران افزود:ما تنها 12 درصد بودجه عمرانی که دولت تخصیص می دهد را نسبت به استان های دیگر دریافت می کنیم و از طرفی تمامی بحث های عمرانی شهر بر دوش شهرداری است و در این میان مشارکت مردم لازم است و باید سرمایه اجتماعی که مردم هستند پا به میدان گذاشته و پشتوانه شهرداری باشند.

شهرداری، تنها ارگان خدمات رسان نیست

شهرداری، تنها ارگان خدمات رسان نیست، بلکه ارگانی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است و خوشبختانه مردم اصفهان به این باور رسیده اند.

سید مرتضی سقائیان نژاد در ابتدا با تاکید بر اینکه من قدیمی ترین شهردار کشور هستم و خوشحالم که ده سال است در خدمت به مردم اصفهان فعالیت می کنم تصریح کرد: عده ای شاید من را فردی سیاسی می دانند و گرچه سیاسی هستم، اما شایسته سالاری محور اصلی کار من است.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه از زمانی که وارد شهرداری شدم دو هزار نفر نیروی جوان و تحصیلکرده وارد شهرداری شدند که حتی بسیاری از آنها از نظر سیاسی مخالف نظر من هستند گفت:این در حالی است که در کار خدمات رسانی به مردم نمی توان سیاسی برخورد کرد و همه در کنار هم با یک هدف کارمی کنیم و آن هم خدمت به مردم است.

با تشکیل هسته های محله ها اعتماد مردم بیشتر می شود

وی با اعلام اینکه هسته محلات شهر اصفهان در حال شکل گیری است ادامه داد: با تشکیل این هسته ها اعتماد مردم به شهرداری بیشتر می شود و شبکه اجتماعی شهر شکل می گیرد.

وی افزود: این کار شروع شده و در این رابطه در هر محله سه نفرانتخاب و آموزش می بینند و در آینده ای نزدیک نیز این تعداد به 12 نفر با محوریت شهردار منطقه می رسد.

وی ادامه داد: هسته های محله برای این شکل می گیرد که از بطن محله افرادی برای نظارت بر اجرای طرح های توسعه محله وجود داشته باشد و این افراد باید پیوسته با شهرداری محل و شورای شهر در رابطه باشند.

وی افزود: در حقیقت هسته های اجتماعی و فرهنگی در راستای اعتماد سازی مردم شکل می گیرد و مطمئنا موفق خواهند بود.

شایعه است،قرار نیست کاندیدا شوم

وی در رابطه با شایعه هایی که در خصوص کاندیدا شدن خود برای یازدهمین دوره ریاست جمهوری شنیده می شود نیز تصریح کرد: من کاندید جایی نیستم و قرار نیست برای هیچ انتخاباتی کاندیدا باشم و اگر عملکرد شهرداری به مردم در قالب ایستگاه دهم ارائه می شود، بیان کننده این نیست که من می خواهم تبلیغی از کارهای خود داشته باشم بلکه این حق مردم است تا بدانند که مسئولان شهر چه کارهایی انجام می دهند و چه خدماتی به آنها ارائه می کنند.

وی یاد آور شد: اصفهان ما نگین دنیا است و اگر عده ای دارند خالصانه برای مردم کار می کنند نباید شایعه پراکنی کرد.

شهردار اصفهان تاکید کرد: امسال شاید سخت ترین سال کاری شهرداری اصفهان بود، اما به پاس اتصال به مردم،بودجه ما 112 درصد تحقق یافت، و ارتباط خوبی که با مردم داریم ما را در مقابل هر تحریمی سربلند کرد.

گران ترین خیابان اصفهان به زودی افتتاح می شود

شهردار اصفهان در رابطه با بهره برداری از خیابان باغ گلدسته و طولانی شدن زمان افتتاح آن گفت: این خیابان یکی از خیابان های مهم شهر اصفهان است که در موازات چهارباغ عباسی قرار گرفته و در روان شدن ترافیک هسته مرکزی شهر اهمیت ویژه ای دارد.

وی افزود: کار آزاد سازی این خیابان طبق برنامه پیش رفت و تنها در آزاد سازی یک ساختمان با مشکل مواجه بودیم و آن هم به خاطر بحث های حقوقی بود که این ساختمان دولتی داشت، ولی خوشبختانه مشکل رفع شده و از امروز کار آزاد سازی این خیابان ادامه می یابد.

شهردار اصفهان تصریح کرد:در حقیقت آزاد سازی این خیابان هزینه بسیار زیادی برای شهرداری به دنبال داشت ومی توان به جرات گفت: یکی از گران ترین خیابان های شهر برای شهرداری بوده است، اما به مردم قول می دهم تا پایان سال این خیابان افتتاح و در اختیار آنها قرار گیرد.

دهه خدمت رسانی به اصفهان

سقائیان نژاد، نیم نگاهی نیز به افتتاح پروژه های شهرداری ظرف یک دهه گذشته کرد و گفت: افتتاح 132 خیابان، 20 پارکینگ طبقاتی، 41 تقاطع غیر همسطح، 45 مجموعه فرهنگی، 43 پل عابر پیاده، ساماندهی رینگ سوم، آزاد سازی 5 کیلومتراز رینگ چهارم ترافیکی و ساخته شدن سه تقاطع غیر همسطح از رینگ چهارم از جمله خدماتی است که در این ده سال در جهت رضایت مردم ارائه کردیم.

سقاییان نژاد این را هم یاد آور شد که تمام کارهای مترو انجام گرفته و فاز اول این پروژه در اردیبهشت ماه سال آینده راه اندازی می شود.

وی افزود:همچنین سالن اولیه اجلاس با ظرفیت 2500 نفر در شهریورماه سال آینده افتتاح می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر