کد خبر: 53548 A

استاندار اصفهان:

هفته منابع طبیعی با شعار منابع طبیعی سرمایه ملی از فردا آغاز می شود تا بیش از پیش به این مهم پرداخته شود.

ایلنا- اصفهان:هفته منابع طبیعی با شعار منابع طبیعی سرمایه ملی از فردا آغاز می شود تا بیش از پیش به این مهم پرداخته شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در آستانه فرا رسیدن این هفته مراسم بزرگداشتی توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان برگزار شد و توسط استاندار اصفهان و مسئولان نیز به مناسبت آغاز این هفته نهال هایی کاشته شد.

در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولین، دوستداران محیط زیست و منابع طبیعی و جمعی از عشایر نشینان استان همراه بود، ذاکر اصفهانی، استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه عدم توجه به منابع طبیعی روزانه انسان های زیادی را در سطح جهان به کام مرگ می کشاند گفت: متاسفانه نگاه ما انسان ها به مقوله زندگی تغییر کرده و همین مسئله مشکلاتی را به دنبال دارد.

وی اشاره ای به انرژی هسته ای کرد و تصریح نمود: بر خلاف اینکه برخی ها انرژی هسته ای را سیاسی می دانند و آنرا به نابودی انسان ها مرتبط می سازند، این انرژی می تواند در تولیدات اورگانیک موثر بوده و به زندگی ما خدمت کند.

وی حمایت از منابع طبیعی را وظیفه همه و نه تنها یک ارگان دانست و گفت: کم آبی، خشکسالی و بیابانزایی از جمله مشکلاتی است که در این عرصه وجود دارد، اما باید با حمایت از این عرصه تلاش کنیم تا این منابع حفظ شده تا آن را به دست آینده گان نیز بسپاریم.

شاملی، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان نیز در این مراسم یاد آور شد: 9 میلیون هکتار از اراضی استان منابع طبیعی است و حفاظت و حراست از آن تنها با حضور همه مردم موثر است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر