کد خبر: 53407 A

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات در کاشان:

با توجه به اینکه ارتباطات در زمینه تلفن ثابت و همراه درکشورمان طی چند سال گذشته سریع و به سرعت نور بوده است طی چند سال آینده باید از فیبر نوری جدا شویم و به لایه‌های بالای آسمان برویم.

ایلنا – کاشان: وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: با توجه به اینکه ارتباطات در زمینه تلفن ثابت و همراه درکشورمان طی چند سال گذشته سریع بوده طی چند سال آینده باید از فیبر نوری جدا شویم و به لایه های بالای آسمان برویم.

به گزارش خبرنگارایلنا در کاشان « محمد حسن نامی » صبح دوشنبه چهاردهم اسفندماه در مراسم بهره برداری از چندین پروژه مخابراتی که با حضور نماینده مردم شهرستانهای کاشان و آران وبیدگل درمجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان کاشان، مدیرعامل مخابرات استان اصفهان وجمعی از مسئولین محلی درسالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزارشده بودطی سخنانی ضمن تشکر و قدردانی از پرسنل پرتلاش شرکت مخابرات استان اصفهان،شهرستان کاشان را مهد علم و تقوا دانست.گفت: با توجه به اینکه عمر انسانها کوتاه است و بزرگترین افتخار ما این است که خادم ملت باشیم باید از این فرصت گرانبها استفاده کنیم و درجهت خدمت به مردم دریع نکنیم.

وی ضمن تشکر از نماینده مردم و معاون استاندار وفرماندارشهرستان کاشان گفت: امیدواریم حضورما در دارالمومنین کاشان زمینه ای باشد تا خدمتگزاری خوبی برای مردم شریف ایران و مردم مومن وبا صلابت و بزرگوارشهرستان کاشان باشیم.

نامی به تاثیرگذاری ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یک صنعت پیش تازو افزایش دهنده قدرت ثروت ملی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ارتباطات تلفن ثابت وهمراه درکشورمان طی چند سال گذشته سریع بوده و این رشد به سرعت نوربوده طی چند سال آینده باید از فیبر نوری جدا شویم و به لایه های بالای آسمان برویم.

وی با اشاره به اینکه 87 درصد از کشورها ازتکنولوژی ارتباطات برای تولید استفاده می کنند. گفت: با توجه به اینکه لایه جعو در راستای خط استوا می گذرد،ماهواره هایی که دراین لایه قرار می گیرند گردشی را ایجاد می کنند که با سرعت زمین همگام باشند.

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات با بیان اینکه ماهواره باید دراین لایه در بیش از 35 هزار کیلومتری زمین قرار گیرد قرار است ماهواره ها دیگر تک منظوره نباشد و علاوه برتصویر برداری کارهای دیگری را نیز انجام دهد گفت:با استفاده ازلایه جعو تصمیم داریم بتوانیم 17 خدمات را در تلفن همراه به مردم کشورمان ارائه نماییم.

وی با بیان اینکه علم بشر توانسته از 7 لایه هستی حداقل دوخاصیت آن را متوجه شود. گفت: با ظهور امام زمان ازخانه کعبه تمام علوم جهان هستی برای بشر شناخته می شود.

نامی حضور در میدان دفاع مقدس را محل آزمایش انسانهای پاک دانست و گفت: تیمسار منصوری در آن میدان به خوبی امتحان خود را پس داد و درحال حاضر برای ایشان درسنگر نمایندگی مجلس که فرد امینی را مردم شهرستانهای کاشان و آران وبیدگل برای خود درمجلس انتخاب کردید آرزوی موفقیت می کنم.

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات به نقش دانشگاهها در پیشرفت علم وصنعت در کشورمان اشاره کرد و گفت: با توجه به جوانان خلاق و توانمندی که درکشورمان داریم قطعا آینده درخشانی را برای کشورمان رقم خواهد خورد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر