کد خبر: 50072 A

یک کارشناس ارشد منابع انسانی:

یک کارشناس ارشد منابع انسانی گفت: تاریخ و تمدن ایران اسلامی، آمیختگی علم و اندیشه های انسانی است و اندیشمندان ایرانی، تعالیم دینی را سرلوحه علم و عمل خود داشته اند.

ایلنا - کاشان: یک کارشناس ارشد منابع انسانی گفت: تاریخ و تمدن ایران اسلامی، آمیختگی علم و اندیشه های انسانی است و اندیشمندان ایرانی، تعالیم دینی را سرلوحه علم و عمل خود داشته اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان "سعید مکاریان" در آیین بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی افزود: نسل جوان، به دنبال الگویی برای زیستن است و معرفی دانشمندان و سرگذشت آنها، در کتاب های درسی یا برنامه های جنبی، عنصر سازنده ای در این مسیر است.

به گفته وی، معرفی سازندگان تاریخ و تمدن ایران اسلامی، چندان مورد توجه قرار نگرفته است و نیازمند عزم جدی تمام دستگاههای فرهنگی، به ویژه رسانه ملی است.

وی اظهار داشت: در معرفی دانشمندان، فقط یک چهره از آنها ترسیم کرده ایم، در حالی که به اعتبار اسناد، دانشمند بزرگی مثل خواجه نصیر، تمسک به اهل بیت علیهم السلام، را سرلوحه عمل خود قرار داده است.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: صلوات خاصه امام زمان (ع) منسوب به خواجه نصیر الدین طوسی، فقط یک نمونه از رفتار و منش عالمانه این اندیشمند تاریخ ایران و جهان است.

مکاریان گفت: برنامه های پرورشی مدارس باید به گونه ای تدوین شود که دانش آموزان با تحقیق و پژوهش در قالب نشریه دیواری، نمایش، مقاله و داستان الگوهای زندگی عالمانه را شناسایی و به دیگران هم معرفی کنند.

در مراسم بزرگداشت روز خواجه نصیر الدین طوسی، که به نام روز مهندس نامگذاری شده است، دانش آموزان مدرسه شهید باهنرکاشان، برنامه های تلاوت صلوات خاصه امام زمان (ع) منسوب به خواجه نصیر الدین طوسی، مقاله خوانی و معرفی زندگی این دانشمند ایرانی را اجرا کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر