کد خبر: 4949 A

هنوز برآورد خاصی برای ساخت ۱۰ مسجد در شاهین شهر صورت نگرفته است اما قطعا به بودجه کلانی نیاز است و کمک‌های خیرین و دولت نیز برای پیشبرد این طرح راهگشا خواهد بود.

شاهین شهر - ایلنا: شهرستان شاهین شهر اصفهان با وجود جمعیت ۲۰۰ هزار نفری و مهاجر پذیری خود، دارای ۱۴ مسجد است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شاهین شهر و میمه با اعلام این خبر گفت: شهرستان شاهین شهر بااینکه جمعیت زیادی را در خود جا داده با کمبود مساجد رو به رو است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی کریمی با اشاره به تشکیل جلسه‌ای بر‌ای رفع این مشکل در فرمانداری و با حضور مسوولان استان، افزود: در این نشست قرار شد سازمان‌های مذکور برای ساخت مسجد در مکان‌هایی که کمبود وجود دارد اقدام کنند.

وی از تعیین ۱۰ نقطه برای ساخت مسجد در شاهین شهر خبر داد و گفت: در این راستا شورای شهر و شهرداری برای رفع این کمبود در شهرستان یک میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شد، از محل تملک دارایی شهرستان و کمک‌های خیرین جهت احداث مساجد ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه تنها دو باب مسجد در مسکن مهر شاهین شهر در نظر گرفته شده است گفت: نقاط دیگر برای ساخت مساجد شهرک میلاد، میدان امام حسین (ع)، خانه چوبی‌ها، شهرک گلدیس، خیابان بوستان، دانش، ملک‌الشعراء، مدرس، طالقانی و مجموعه مسکونی نیروگاه است.

سرپرست اوقاف شاهین شهر و می‌مه ادامه داد: از بدو آغاز شورای سوم شاهین شهر تاکنون ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان به مساجد شهر کمک شده است و شهرداری این شهر سالانه برای کمک به مساجد متعهد به پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان هزینه برای احداث و تکمیل مساجد این شهرستان است.

وی با بیان اینکه هنوز برآورد خاصی برای ساخت این ۱۰ مسجد در شاهین شهر صورت نگرفته است اما قطعا به بودجه کلانی نیاز است، اظهار داشت: کمک‌های خیرین و دولت نیز برای پیشبرد این طرح راهگشا خواهد بود.

کریمی افزود: در حال حاضر یکی از این ۱۰ مسجد به نام جواد الائمه (ع) توسط خیرین شاهین شهر در شهرک میلاد عملیات ساخت آن آغاز شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر