کد خبر: 4537 A

استاندار اصفهان:

تمام زیرساخت‌های آموزشی مورد نیاز، در مدارسی که خیران ساخته‌اند وجود دارد علاوه بر این، در جشن امسال مجمع، خیران فعال در حوزه مدرسه‌سازی متعهد به پرداخت ۳۵ میلیارد تومان برای ساخت مدارس در استان شده‌اند.

اصفهان – ایلنا: استاندار اصفهان حضور و مشارکت مردم در سیاست به معنای پرداختن به امور کلان جامعه را ضروری دانست و گفت: یکی از موثر‌ترین قشر‌ها، خیران هستند که در جلسات گوناگون اعلام کرده‌ام اگر این مجموعه نبود، بسیاری از کار‌ها زمین می‌ماند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا ذاکر اصفهانی عصر سه شنبه در نشست خبری که به مناسبت بازگشایی مدارس برگزار شده بود، افزود: خیران مدرسه‌ساز بدون شک افراد نیک‌اندیشی هستند که به عظمت، ارتقا و آینده کشور و دانش‌آموزان می‌اندیشند و دغدغه پیشرفت کشور را دارند.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: این هفته یکی از صفحات ممتاز و مهم تاریخ معاصر کشورمان و یادآور جانفشانی‌هایی است که مردم ایران در رویارویی با دشمنان خود به ثبت رساندند.

استاندار با توجه به بازدید نیم روزه خود از مدارس و فضاهای آموزشی که خیران مدرسه ساز اصفهان اماده بهره برداری کرده‌اند، گفت: این خیران، انسان‌های تکامل یافته‌ای هستند که با تمام وجود خود و از روی عشق و علاقه در حوزه مدرسه‌سازی قدم بر می‌دارند و تمام مدارس ساخته شده توسط این افراد استاندار است.

وی همچنین خیران مدرسه‌ساز را الگو و نمونه کاملی از انسانیت دانست و اظهار داشت: خوشبختانه تمام زیرساخت‌های آموزشی مورد نیاز، در مدارسی که خیران ساخته‌اند وجود دارد علاوه بر این، در جشن امسال مجمع، خیران فعال در حوزه مدرسه‌سازی متعهد به پرداخت ۳۵ میلیارد تومان برای ساخت مدارس در استان شده‌اند.

ذاکر اصفهانی اظهار امیدواری کرد، دستاوردهای این افراد در عرصه‌های مختلف کشور و به ویژه استان افزایش یابد و افزود: هیچ گونه خط‌کشی برای مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف از فعالیت مدیریت استان وجود ندارد و مشارکت سیاسی مردم در تمام بخش‌های استان بالا است.

وی مشارکت سیاسی مردم را تنها به حضور در کارهایی مانند انتخابات مجلس و رئیس جمهور منحصر ندانست و گفت: مشارکت سیاسی باید در تمام بخش‌های مختلف اعم از اقتصادی، اجتماعی، کمک به محرومان و حمایت از افراد آسیب‌دیده وجود داشته باشد.

استاندار اصفهان مشارکت سیاسی را پرداختن و تصمیم‌گیری برای تمام مسائل کلان جامعه دانست و گفت: در صورتی که مردم را در تمام بخش‌های جامعه مشارکت بدهیم، اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران در تمام عرصه‌ها به جدیت پیش می‌رود اما بدون این مشارکت، کار نظام با مشکل روبرو می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اصفهان از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است و باید از این ظرفیت‌ها برای توسعه استفاده شود، یادآور شد: یکی از شاخص‌های توسعه در کشور، وضع نظام تعلیم و تربیت است که خوشبختانه اکنون در این بخش شرایط خوبی در استان حاکم است.

ذاکر رتبه اصفهان را در شاخص‌هایی همچون وجود فضاهای آموزشی کافی، یک نوبته کردن مدارس، استفاده از مدیران متخصص و... مناسب و قابل قبول دانست و گفت: ما نیامده‌ایم که مهم باشیم بلکه آمده‌ایم تا مفید باشیم و خیران مدرسه‌ساز نیز آمده‌اند تا برای رشد و پیشرفت استان تلاش کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر