کد خبر: 41017 A

با حضور بیش از یکهزار شهروند کاشانی؛

به مناسبت روز جهانی زمین پاك، یك تن زباله از ارتفاعات روستای گردشگزی خنب از توابع بخش مركزی كاشان جمع آوری شد.

ایلنا- کاشان: به مناسبت روز جهانی زمین پاک بیش از یک تن زباله از ارتفاعات روستای گردشگری خنب از توابع بخش مرکزی کاشان توسط شهروندان کاشانی و شهرهای همجوار جمع آوری شد.

مدیر عامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در کاشان با اعلام این خبر اظهار داشت: در شصت و هفتمین کوهگشت خانوادگی سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان خانواده‌های کاشانی توانستند بیش از یک تن زباله را در روستای خنب و ارتفاعات آن جمع آوری کنند.

«مهدی نادعلی»، هدف از برگزاری این کوهگشت­های خانوادگی را ایجاد روحیه شاد و با نشاط برای شهروندان، دورهم بودن خانواده­‌ها در یک روز تعطیل، ترویج فرهنگ ورزش همگانی و یادآوری خاطره یک­روز به یادماندنی در طبیعت بکر و زیبا در فصل زمستان عنوان کرد.

به گفته وی، خانواده‌­های کاشانی با کنار هم بودن و مرور کردن یک هفته فعالیت و تلاش در کنار خانواده‌­های خود، مسافت ۵/۲کیلومتری روستای خنب و ارتفاعات آن را با یکدیگر پیمودند.

وی، ضمن تشکر و قدردانی از همکاری شرکت سیمان کویر کاشان، سازمان اتوبوسرانی شهرداری کاشان و اداره محیط زیست کاشان در این کوهگشت خانوادگی گفت: امید است با برگزاری چنین کوه‌­گشت­‌ها و دشت­‌گشت­های خانوادگی بتوانیم روزهای خوبی را برای شهروندان به ارمغان بیاوریم تا هفت‌ه­ای با نشاط و شادی را آغاز کنند.

به گفته وی، در این کوه­‌گشت که بیش از یکهزار نفر از خانواده‌­های کاشانی به مناسبت روز جهانی زمین پاک شرکت داشتند، حدود یک تن زباله از ارتفاعات روستای خنب کاشان جمع آوری شد.

این مقام مسئول افزود: اداره محیط زیست کاشان نیز درکوه‌­گشت خانوادگی، با ارائه­ی کیسه­‌های پلاستیکی و دستکش‌های نایلونی به خانواده‌­های کاشانی­، سهم بزرگی در پاکسازی طبیعت و ارتفاعات شهرستان کاشان داشت.

نادعلی، اجرای نمایش، مسابقه نقاشی و پذیرایی توسط شرکت سیمان کویر‹‹اسپندار›› به همراه هدایایی از سوی این شرکت به خانواده‌­های کاشانی را از دیگر برنامه‌­های شصت و هفتمین کوه‌گشت خانوادگی سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان برشمرد.

شایان ذکراست علاوه بر خانواده‌های کاشانی شهروندان و گروه کوهنوردی شهرستان آران و بیدگل نیز به صورت جداگانه در کوه‌گشت خانوادگی در روستای خنب شرکت کردند.

روستای خوش منظر خنب با بیش از ۵۰۰ نفر جمعیت، که در پشت باغ تاریخی فین کاشان و در کنار آزاد راه تهران - اصفهان واقع شده است. با داشتن تفرجگاه خوش آب و هوا، وجود جاذبه‌های طبیعی گردشگری در اطراف این روستا و کوهستانی بودن منطقه باعث شده است در طول هفته، بیش از ده هزار نفر از کوهنوردان، گردشگران و شهروندان کاشانی و شهرهای مجاور به این روستا سفر کنند.

وجود «غار مظفر» روستای خنب کاشان که حدود دوره ساسانی تعلق دارد و قدمت این غار را کار‌شناسان حتی به دوره صدر و قرون میانی اسلام نیز گمانه زنی کرده‌اند، تنگه دیدنی دربند، وجود دو چشمه قنات و بقعه امامزاده طاهر (ع) مربوط به دوره قاجاریه و محوطه تاریخی موسوم «کفتارخون» متعلق به دوره پارینه سنگی از دیگر آثار ارزشمند تاریخی روستای خنب محسوب می‌شوند که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر