کد خبر: 40867 A

کلیۀ ادارات، حسینیه‌ها، فرهنگسرا‌ها، مکان‌های ورزشی، خوابگاههای دانشجوئی، مراکز خدمات درمانی موظف گردیدند که اماکن مسقف خود را اختیار مسافران قرار دهند و حتی الامکان از فضای باز آن‌ها بصورت پارکینگ موقت مورد استفاده گردشگران قرار گیرد.

ایلنا-اصفهان: دبیر ستاد تسهیلات سفرهای دائمی استان اصفهان گفت: در صورت امکان در نوروز ۹۱ خدمات اورژانس در ستادهای اسکان فرهنگیان مستقر خواهد شد.

به گزارش ایلنا، «محسن مصلحی» افزود: در اولین جلسه ستاد تسهلات سفرهای دائمی استان اصفهان مقرر شد، با توجه به کمبود سرویس‌های بهداشتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ترتیبی اتخاذ کنند تا کلیۀ مساجد در ایام نوروز جهت خدمات دهی به مسافران باز باشند و شهرداری نیز همکاری‌های لازم را انجام دهد.

وی اظهار داشت: همچنین در این جلسه بر بحث ایمن سازی جاده‌ها، مرمت علائم راهنمائی و رانندگی، خط کشی خیابان‌ها به منظور جلوگیری از حوادث غیرمترقبه تاکید شد.

وی خاطر نشان کرد: شهرداری نیز موظف گردید (بخصوص شهرداری اصفهان و قطار شهری) ترتیبی اتخاذ نماینـد تا ۱۵ روز قبل از عید نوروز نسبت به ساماندهی ایستگاههای قطار شهری و حفاری‌ها جهت روند عادی ترافیک و رفاه مسافران نوروزی اقدامات لازم را صورت دهد.

مصلحی همچنین بر اهمیت اطلاع رسانی از سوی صدا و سیمای مرکز اصفهان در ماه اسفند جهت معرفی جاذبه‌های گردشگری استان تاکید نمود و افزود: در طول تعطیلات نوروزی نیز استانداری، دبیرخانه ستاد و معاونت‌های اصلی ستاد، عملکرد و برنامه‌های نوروزی را جهت اطلاع رسانی به صدا و سیما اعلام نمایند تا خبررسانی صورت پذیرد.

وی تاکید کرد: استفاده از خانه‌های استیجاری در نوروز ۹۱ باید بگونه‌ای باشد که باعث ضرر و زیان هتل‌ها و مهمانپذیر‌ها نشود.

وی در ادامه افزود: کلیۀ ادارات، حسینیه‌ها، فرهنگسرا‌ها، مکان‌های ورزشی، خوابگاههای دانشجوئی، مراکز خدمات درمانی موظف گردیدند که اماکن مسقف خود را اختیار مسافران قرار دهند و حتی الامکان از فضای باز آن‌ها بصورت پارکینگ موقت مورد استفاده گردشگران قرار گیرد.

مصلحی گفت: مسافران و گردشگران می‌توانند شماره تلفن‌های ضروری را که در نقشه و بروشورهای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چاپ و منتشر می‌شود چهت پیگیری درخواست‌ها و مشکلات خود داشته باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر