کد خبر: 39812 A

مدیر دفتر مشارکت شهرداری کاشان خبر داد:

اوراق مشارکت در قالب دو پروژه درشهرداری كاشان اجرا می شود.

ایلنا- كاشان: مدیر دفتر مشارکت و امور سرمایه گذاری شهرداری کاشان گفت: اوراق مشارکت در قالب دو پروژه در شهرداری كاشان  اجرا می شود.

« سعید طالعی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا در كاشان با اعلام این مطلب؛  زمان انتشار اوراق مشارکت را اسفند ماه سال گذشته اعلام کرد و گفت: این اقدام پس از اخذ مجوزهای لازم از بانک مرکزی و توسط بانک شهر به عنوان بانک عامل با نرخ سود 20 درصد انجام شده است.

به گفته وی پرداخت هزینه سود 20 درصدی اوراق مشارکت با مبلغ 15 میلیارد ریال به بانک و خریداران هر سه ماه یکبار انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: مطابق ضوابط بانک مرکزی کنترل های مالی لازم در خصوص وضعیت اوراق توسط سازمان حسابرسی به عنوان امین اموال خریداران اوراق انجام شده و تاکنون فاقد هر گونه نقص و اشکالی بوده است.

وی اجرای بلوار فاطمیه (ساماندهی میدانگاه آقا) و مجتمع تجاری اداری امیرکبیر را از پروژه های فروش اوراق مشارکت دانست.

وی با اشاره به اینکه اجرای این پروژها به عنوان طرح های پیشگام در ارتقاء کیفی سایر محدوده های محلی شهر است گفت: بهبود و کیفیت واصلاح عبور و مرور این مسیر از اهداف اجرای این طرح است.

به گفته وی، اجرای پروژه میدانگاه آقا درمساحتی حدود 23 هزار متر مربع آغار و تملک زمین های این محدوده انجام شده است.

طالعی افزود: شهرداری قبل از شروع انتشار ارواق مشارکت، در سالهای گذشته اقدام به بازگشایی و تملک بخشی از اراضی واقع دراین مسیر (از خیابان امام خمینی تا حسینیه میدانگاه آقا) كرده، همچنین از زمان شروع طرح از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 14 هزار متر مربع از این محدوده تملک و آزاد سازی شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح های شهرسازی پروژه میدانگاه آقا تکمیل و فاز اول آن در مراحل پایانی است گفت: طرح های اجرایی این پروژه آغاز و در حال حاضر بخشی از املاک خریداری شده تخریب و نخاله برداری شده و کار تملک مابقی محدوده در دست اقدام است.

وی گفت: با توجه به افزایش قیمت ها در سال جاری شهرداری کاشان اقدام به خرید حدود سه میلیارد تومان میل گرد و آهن آلات ساختمانی پروژه نموده که با توجه به افزایش قیمت ها برای شهرداری به صرفه اقتصادی بوده است.

وی همچنین از اتمام عملیات گود برداری، تکمیل فوندانسیون ساختمان مجتمع تجاری اداری امیرکبیر با مساحت هفت هزار و 200 مترمربع در 10 طبقه خبر داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر