کد خبر: 32094 A

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان:

در حال پیگیری ایجاد صندوق ملی محیط زیست هستیم تا برای کمک به واحدهایی که به دنبال رفع آلایندگی خود هستند، تسهیلات بدهیم.

اصفهان – ایلنا: رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: صدور حکم جابه جایی بدون مهلت برای واحدهای صنعتی که با سرمایه گذاری زیاد ایجاد و به فعالیت مشغول شده‌اند و کارگران بسیاری دارند، اشتغال این واحدها‌ها را با مشکل روبرو می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سیدعبدالوهاب سهل آبادی در نشستی با مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان و جمعی از مسوولان این اداره که در خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان برگزار شد، از این مسوولان خواست درباره روش‌های کاهش آلودگی هوا برای صنعتگران دوره‌های آموزشی برگزار کنند.

وی از آمادگی خانه صنعت، معدن و تجارت برای همکاری با اداره کل حفاظت از محیط زیست برای رفع آلودگی‌های زیست محیطی صنایع خبر داد و افزود: صنعتگران نمی‌خواهند به خاطر منافع خود، منابع ملی و سرمایه‌ای که به همه مردم تعلق دارد را به خطر بیندازند.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان تاکید کرد: خانه صنعت و معدن بدون ادعا به مسوولان محیط زیستی استان در رفع آلودگی‌ها کمک خواهد کرد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان نیز در این نشست، اظهار کرد: صنعت، تولید و بهره برداری باید وجود داشته باشد و ما به دنبال جریمه کردن یا تعطیلی این واحد‌ها نیستیم بلکه تبدیل واحدهای تولیدی به صنعت سبز برای ما افتخار می‌آفریند.

کیومرث کلانتری حفظ محیط زیست و مقابله با آلودگی آن را یک وظیفه عمومی دانست و گفت: تفاهم نامه‌ای با خانه صنعت و معدن استان برای فرهنگسازی و آموزش در زمینه گسترش صنعت سبز و رفع آلایندگی امضا خواهد شد.

وی با اشاره به عوارض آلایندگی واحدهای صنعتی و تولیدی گفت: در حال پیگیری ایجاد صندوق ملی محیط زیست هستیم تا برای کمک به واحدهایی که به دنبال رفع آلایندگی خود هستند، تسهیلات بدهیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر