کد خبر: 32088 A

كارشناس فرهنگی دبیرستان فاطمه زهرا(س) كاشان گفت: بعد از واقعه عاشورا، حكومت بنی امیه، تمام دستگاههای تبلیغاتی را برای خاموش كردن آن به كار گرفت تا مردم نفهمند در كربلا چه اتفاق افتاد.

ایلنا - كاشان: كارشناس فرهنگی دبیرستان فاطمه زهرا(س) كاشان   گفت: بعد از واقعه عاشورا، حكومت بنی امیه، تمام دستگاههای تبلیغاتی را برای خاموش كردن آن به كار گرفت تا مردم نفهمند در كربلا چه اتفاق افتاد.

"مریم سادات اجتهد" در حاشیه نمایشگاه « حكایت آتش و خنجر »  كه در دبیرستان حضرت فاطمه زهرا(س) كاشان برگزارشده بود در گفتگو با خبرنگار ایلنا در كاشان با اعلام این مطلب افزود: ناجوانمردانه ترین رفتار بنی امیه، زمانی بود كه اهل بیت حسینی (ع) را در برابر نگاه مردم حركت دادند و اسباب حجاب را از آنها دریغ كردند.

وی اظهار داشت: اهل بیت علیهم السلام، منادی عفاف و حجاب بودند و بعد از واقعه ظهر عاشورا و شهادت امام حسین علیه السلام، آغاز این رسالت زینبی بود.

به گفته وی، در نمایشگاه " حكایت آتش و خنجر" در چهار بخش، وقایع بعد از عاشورا تصویر گری شده كه با عنوان روزشمار عاشورا، همراه با كاروان عاشورا، از عاشورا تا اربعین و پیغام شهیدان نامگذاری شده است.

اجتهد تاكید كرد: دوستداران امام حسین علیه السلام، با ظلم و طغیان در ستیزند، جان را سپر دفاع از دین می كنند و در تلاطم حوادث روزگار، صبور و شكیبا هستند.

به گفته وی، هدف از برگزاری این نمایشگاه تبیین پیام حماسه حسینی به عنوان چراغ راه برای زندگی سعادتمندانه برای نسل نوجوی جوان است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر