کد خبر: 3087 A

مدیر اداره زیباسازی و تاسیسات شهرداری کاشان

مدیر اداره زیباسازی و تاسیسات شهرداری کاشان گفت: در راستای ارتقای زیباسازی سیمای شهری اقدام به پاکسازی تبلیغات و دیوار نویسی های غیر مجاز کرده است.

ایلنا - كاشان: مدیر اداره زیباسازی و تاسیسات شهرداری کاشان گفت: در راستای ارتقای زیباسازی سیمای شهری اقدام به پاکسازی تبلیغات و دیوار نویسی های غیر مجاز نموده است.ب

به گزارش خبرنگار ایلنا در كاشان، محمد حسین واحدیان گفت: ماده 92 قانون شهرداری ها و استناد به ماده 14 ضوابط و مقررات زیباسازی و مبلمان شهری نصب هر گونه اطلاعیه آگهی و یا شعار نویسی دیوارهای شهر ممنوع بوده و از موارد نقض زیبایی شهر محسوب می شود و مشمول پرداخت خسارت و جریمه می شود.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح به منظور حفظ زیبایی چهره شهر و جلوگیری از آلودگی بصری شهروندان اتخاذ شده گفت: کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که تاکنون از طریق دیوارنویسی در سطح شهر اقدام به تبلیغات و خدمات خود می کردند موظف به رعایت این دستور العمل هستند و در غیر این صورت متخلفان مشمول پرداخت خسارت و جریمه می باشند.

وی اغلب دیوارهای نویسی های غیر مجاز را مربوط به شرکت های خدمات رسانی نظیر: لوله بازکنی، داربست، بعضی از آژانس های اتومبیل و وانت و آموزشگاههای کنکور دانست.

وی با اشاره به اینکه بی هویتی در سیما و منظر شهری باعث به هم ریختگی بصری شهر می شود گفت: دیوار نویسی های غیر مجاز علاوه بر ایجاد آشفتگی دیداری و نازیبایی چهره شهر نمونه بارز تخلف سود جویان و عدم رعایت حقوق شهروندی را شامل می شود.

واحدیان رنگ آمیزی کرکره مغازه ها، جمع آوری و حذف زواید فیزیکی از روی نماها، پاکسازی و بهسازی نماها، ساماندهی تابلوهای سر درب مغازه ها از اقدامات انجام شده اسل جاری می باشد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون درخیابان های بهشتی، اباذر، بابا افضل و آیت اله کاشانی در دست اقدام است گفت: شهروندان باید بدانند تعدادی از شرکت هایی که اقدام به نصب برچسب های تبلیغاتی به درب منازل می نمایند فاقد مجوز قانونی هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر