کد خبر: 24418 A

نشست مسئولان آموزشگاههای آزاد هنری و هنرمندان هنرهای تجسمی کاشان در محل سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

ایلنا - كاشان: رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی  كاشان  از تشکیل انجمن هنرهای تجسمی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در كاشان  نشست مسئولان آموزشگاههای آزاد هنری و هنرمندان هنرهای تجسمی کاشان در محل سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

در حاشیه این نشست مشاور مدیر کل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان در گفتگو با خبرنگاران  گفت: در راستای ارتقای سطح کیفی و کمی شاخه‌های مختلف هنری، انجمن هنرهای تجسمی شهرستان کاشان تشکیل شد.

محمد مهدی صباغی گفت: با عنایت به سبقه تاریخی و پتانسیل فرهنگی موجود شهرستان کاشان و نیز حضور هنرمندان برجسته شهرستان در جشنواره‌های بین المللی، ملی، منطقه‌ای و استانی و نیز نیاز احساس استقرارو تشکیل این نمایندگی با انسجام بیشتر در رابطه با برنامه‌های فرهنگی و هنری منجربه تشکیل انجمن هنرهای تجسمی گردید که انشاا با همکاری هنرمندان، گام مهمی در این زمینه برداشته می‌شود.

مشاور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان ضرورت ایجاد ارتباط تولید آثار هنری و مصرف آن در جامعه گفت: جهت تقویت چرخه اقتصادی هنرهای تجسمی لازم است انجمن هنرهای تجسمی با ارائه برنامه های راهبردی نقش موثرتری در تولید آثار هنری و خرید آن توسط علاقه مندان و سازمانها و نهاد های ذیربط ایفا ی نقش کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان وفاق و همدلی هنرمندان را رمز موفقیت آنان دانست و عنوان کرد: خداوند باری تعالی خود زیبایی مطلق است و هنر را به ودیعه در نزد هنرمند قرار داد تا وی با خلق آثار در جامعه تاثیرگذار باشد بنابراین نقش و جایگاه هنرمند بسیار با اهمیت است.

وی همچنین تصریح کرد: شایسته است سلوک و رفتار هر هنرمندی منطبق با تعهد آن باشد و در این راستا نباید از هیچ کوششی فروگذار کنیم.

در این نشست استاد سعید کاظمی به‌عنوان مسئول هیات مدیره موقت انجمن واساتید آقایان:مهدی ایرانی،مهدی راحمی،مهدی مدرسیان ومحمود مهدی زاده به عنوان هیئت امنا موقت انتخاب شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر