کد خبر: 21179 A

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اصفهان گفت: در حال حاضر ۱۶ دوربین اداره کل حمل و نقل و پایانه‌ها به همراه ۹ دوربین متعلق به اداره کل راه و شهرسازی بطور شبانه روز اطلاعات جاده‌ها را به مراکز مربوطه ارسال و مورد بهربرداری قرار می‌گیرد.

اصفهان- ایلنا: مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اصفهان گفت: در حال حاضر ۱۶ دوربین اداره کل حمل و نقل و پایانه‌ها به همراه ۹ دوربین متعلق به اداره کل راه و شهرسازی بطور شبانه روز اطلاعات جاده‌ها را به مراکز مربوطه ارسال و مورد بهربرداری قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسینعلی شمعانیان در گفتگو با ایلنا با بیان اینکه هزینه راه اندازی مرکز مدیریت راههای استان با اعتبار بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال و با حضور آقای دکتر افندی‌زاده معاون وزیر راه و شهرسازی به بهربرداری رسیده افزود: این مرکز با هدف کنترول ترافیک در طول محور‌ها و کمک رسانی به راهداران استان در خصوص امداد و نجات مسافران فعال شده و اقدامات برای نصب ۷ دستگاه دوربین جدید در محورهای استان بزودی به مرحله اجرا می‌رسد.

مدیر کل حمل و نقل پایانه‌های استان گفت: با برنامه ریزی‌های منسجم انجام گرفته استان اصفهان از جمله استان‌هایی می‌باشد که در اداره کل راه و شهر سازی و اداره کل حمل و نقل از امکانات فوق بهره برداری می‌كنند.

شمعانیان در ادامه افزود مدیریت راههای استاندر حال حاضر دارای ۲۵ دستگاه دوربین که ۱۰دوربین از طریق فیبر نوری و ۶ دوربین در نقاط حساس به اضافه ۹ دوربین در نقاط برف گیر از اداره راه و شهر سازی در حال خدمت رسانی و تا اواخر پایان سال جاری این دوربین‌ها به ۳۲ عدعد افزایش می‌یابد.

وی اظهار داشت: ارزیابی دقیق وضعیت جاده‌ها بر اساس نوع وسیلهای که در آن مسیر در حال حرکت است، برسی وضعیت راه‌ها در جعت اطلاع رسانی به موقع و سریع با راهدار‌ها برسی تعداد سفرهای ناوگان عمومی مسافر و کالا، نصب تابلو‌ها، سازماندهی برای برای کاهش یکسر خالی کامیون‌ها، شناسای محور‌های پر ترافیک و.... را از دیگر اهداف این طرح مهم و ضروری در استان اصفهان عنوان کرد.

شمعانیان با اشاره به اینکه این مرکز به صورت شبانه روزی فعالیت خواهد کرد و گفت: پیش بینی شده این مرکز در ایام تعطیل سال بویژه نوروز و تابستن برنامه مدونی را جهت کمک رسانی به گشت‌های نا‌محسوس پلیس در راستای حفظ ایمنی و سلامت استفاده کننده گان از راه‌ها اعمال كنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر