کد خبر: 20370 A

امام جمعه کاشان:

رسالت همه نهادهای فرهنگی، تربیتی و آموزشی به ویژه مدرسه و دانشگاه، کشف و استخراج پیام های عاشورای حسینی است.

ایلنا – كاشان: نماینده ولی فقیه و امام جمعه كاشان گفت: رسالت همه نهادهای فرهنگی، تربیتی و آموزشی به ویژه مدرسه و دانشگاه، کشف و استخراج پیام های عاشورای حسینی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در كاشان، آیت الله "عبدالنبی نمازی" در دیدار با اعضای کمیته پشتیبانی بسیج دانش آموزی کاشان افزود: جنگهای زیادی در طول تاریخ بشریت اتفاق افتاد ولی همه جنگها از خاطره مردم بیرون رفته است بجز کربلا، كه هنوز در خاطره ها زنده مانده است.

به گفته وی، حماسه كربلا، یک حادثه و یک اتفاق نیست بلکه یک مکتب و یک دانشگاه است که دارای پیام های زیادی است.

وی با اشاره به برخی از پیام های زیارت عاشورا مثل ولایت مداری،تولا وتبرا اظهار داشت: اگر بخواهیم کشورمان عزیز بماند و درمقابل دشمنان از عزت خوددفاع کندباید به اسلام، قرآن و فلسفه کربلا وعاشورا تمسک بجوییم.

وی به روایت"ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاة" اشاره كرد و تصریح كرد: بسیج بر اساس احیای رسالت عاشورا تأسیس شده است وفلسفه ی وجودی بسیج دستیابی به معارف بلند عاشورا است.

وی تصریح كرد: بسیج حسینی متولد شده است و برای رسیدن به اهداف متعالی خود باید حسینی ادامه ی راه بدهد.

وی تاكید كرد: فریضه امر به معروف و نهی از منكر، به عنوان یكی از معارف حماسه حسینی باید به عنوان یك فرهنگ عمومی در جامعه نهادینه شود.

نمازی افزود: همه افراد جامعه اسلامی شامل مردم و مسوولان باید نسبت به فریضه امربه معروف و نهی از منكر احساس مسوولیت كنند كه این مهم نیاز به آموزش و كار فرهنگی دارد.

مدیر آموزش و پرورش در این دیدار گفت: هدف ما در بسیج دانش آموزی، آشنایی نسل جدید با انقلاب، دفاع مقدس و امام و ا نتقال ارزش هاست و پیوند دانش‌آموزان امروز با دیروز است.

"حسین حنطه ای" افزود: دو حوزه مقاومت بسیج خواهران و برادران مسوولیت بسیج دانش‌آموزی را عهده دار هستند که پایگاه حضرت مریم (س) بیش از 6700 دانش آموز دختر را در عضویت دارد.

به گفته وی، 20 پایگاه امیدان در مقطع ابتدایی، 35 واحد بسیج با نام پویندگان در دوره راهنمایی و 35 واحد با عنوان پیشگامان بسجی ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه در مدارس شهرستان كاشان فعالیت دارند.

وی از برگزاری حلقه ی صالحین به منظور تقویت بنیه علمی دانش آموزان برگزاری مسابقات علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی از فعالیت های این پایگاه نام برد که براساس همین فعالیت ها حوزه شهید فهمیده رتبه اول را در ا ستان اصفهان کسب نمود.

به گفته وی، اعزام 800 نفر از دانش آموزان دختر مقطع متوسطه به مناطق راهیان نور از دیگر اقدام های مدیریت آموزش و پرورش كاشان به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر