کد خبر: 19882 A

سر پرست اداره میراث فرهنگی كاشان

سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان از برخورد قانونی با واحدهای پذیرایی متخلف که با عنوان سفره خانه سنتی به فعالیت مشغول هستند، خبر داد.

ایلنا - كاشان: سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان از برخورد قانونی با واحدهای پذیرایی متخلف که با عنوان سفره خانه سنتی به فعالیت مشغول هستند، خبرداد.

« حسین یزدانمهر» در گفتگو با خبرنگار ایلنا در كاشان  با بیان مطلب فوق افزود: واحد های پذیرایی که در حال حاضربدون مجوز به سرویس دهی به گردشگران و شهروندان می باشند را فاقد صلاحیت دانسته و با استناد به بازرسی های انجام گرفته علاوه بر غیرقانونی بودن فعالیتشان شرایط بهداشتی نامطلوبی را بر محیط این واحدها حاکم دانست.

به گفته وی، با استناد به آیین نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات مصوب 1385 هیات محترم وزیران،استعمال مواد دخانی بویژه قلیان در اماکن عمومی ممنوع بوده در حالیکه برخی واحد های بدون مجوز به عرضه قلیان مشغول هستند.

وی برخورد با این واحد ها را دغدغه اساسی مسئولین شهرستان در راستای حفظ سلامت عمومی جامعه و تامین اخلاقی و اجتماعی شهروندان دانست و فعالیت گشت مشترک بازرسی را که با همراهی و همکاری اداره محترم اماکن نیروی انتظامی- معاونت محترم بهداشت و درمان،اداره محترم صنعت و معدن و تجارت انجام می گیرد را هشداری به افراد سود جو و متخلفین عنوان و برخورد قانونی و جلوگیری از فعالیت واحد های مذکور را از اهداف تشکیل این تیم اعلام کرد.

,وی همچنین افزود:در آبان ماه سال جاری با 6 واحد متخلف نیز برخورد قانونی انجام گرفته است.

یزدان مهر تنها مرجع صدور مجوز سفره خانه سنتی را سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری دانست و ضوابط و استاندارد های خاص تدوین شده برای ایجاد سفره خانه را مشتمل بر 122 ماده و 46 تبصره اعلام نمود که متقاضیان و سرمایه گذاران محترم ملزم به رعایت آن بوده و در صورت ارائه درخواست و ضوابط و تایید نهایی موفق به اخذ پروانه بهره برداری خواهند شد.

وی اضافه کرد: تنها واحدی که در حال حاضر مجوز سفره خانه سنتی در شهرستان کاشان را از اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اخذ نموده است سفره خانه عباسی با ظرفیت پذیرش 300 نفر بوده که طرح با تغییر کاربری حیاط پنجم خانه تاریخی عباسیان و با دو هدف حفظ بنای تاریخی و ارتقای زیر ساخت های پذیرایی انجام گرفته است.

وی ادامه فعالیت واحدهای مذکور را صرفا منوط به طی فرایند اخذ مجوز از طریق اداره میراث فرهنگی و با احراز شرایط و ضوابط ساختمانی و فردی اعلام کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر