کد خبر: 18678 A

شرکت پالایش نفت اصفهان با تولید روزانه ۳۷۵ هزار بشکه فرآورده‌های نفتی از نظر تنوع محصولات تولیدی همچون بنزین، گازمایع‌، نفت سفید، سوخت جت و هواپیما و انواع حلال‌ها جایگاه نخست را سطح کشور دارد.

اصفهان – ایلنا: مدیر عملیات شرکت پالایش نفت اصفهان با اشاره به تولید روزانه ۳۷۵ هزار بشکه فرآورده‌های نفتی در این شرکت گفت: ۲۲ تا ۲۵ درصد بنزین و گازوئیل کشور در این پالایشگاه تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سید محسن ناجی، شرکت پالایش نفت اصفهان را با تولید این میزان فرآورده‌های نفتی در جایگاه بر‌ترین پالایشگاه‌ کشور دانست و افزود: شرکت پالایش نفت اصفهان با تولید روزانه ۳۷۵ هزار بشکه فرآورده‌های نفتی از نظر تنوع محصولات تولیدی همچون بنزین، گازمایع‌، نفت سفید، سوخت جت و هواپیما و انواع حلال‌ها جایگاه نخست را سطح کشور دارد.

وی با اشاره به تعمیر اساسی واحدهای آیزوماکس و هیدروژن شماره دو بدست متخصصان این شرکت، تصریح کرد: واحدهای آیزوماکس، هیدروژن شماره دو، آمین کانتکتور و گوگرد سازی این شرکت از ۱۹ مهر به مدت ۲۰ روز تعمیر اساسی شد و با این تعمیرات ۴۰ میلیارد ریال صرفه‌جویی اقتصادی به دست آمده است.

به گفته مدیر عملیات شرکت پالایش نفت اصفهان، در تعمیرات اساسی ۲ هزار و ۵۴۳ فعالیت‌های مهندسی عمومی بازرسی فنی اجرا و تمامی سینی‌های برجV-۷۱۵ واحد هیدروژن و برج V-۶۳۸ آیزوماکس تعویض شد.

وی با تاکید بر اینکه برنامه انجام تعمیرات اساسی روی این واحد‌ها با در نظر گرفتن تمامی شرایط عملیاتی در فاصله زمانی سه ساله پیش‌بینی شده، ادامه داد: خوراک واحدهای آیزوماکس و هیدروژن دو به ترتیب ۲۲ هزار بشکه در روز و ۷ هزار کیلوگرم در ساعت است و بنزین، گاز مایع، نفت سفید، سوخت هواپیما و نفت گاز از تولیدات واحد آیزوماکس به شمار می‌آید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر