کد خبر: 18665 A

با راه‌اندازی و بهره‌برداری دومین کارخانه آهن اسفنجی در شرکت فولادمبارکه برای ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی فراهم شده و تولید سالانه آهن اسفنجی این شركت به ۹ میلیون تن افزایش می‌یابد.

اصفهان – ایلنا: مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اعلام این‌که دومین کارخانه بزرگ تولید آهن اسفنجی كشور در شركت فولاد مبارکه اصفهان آماده بهره‌برداری است، گفت: این کارخانه در آینده‌ای نزدیک با حضور رییس جمهور مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، محمد مسعود سمیعی‌نژاد با اشاره به این‌که دومین كارخانه آهن اسفنجی فولادمبارکه، هشتمین كارخانه تولید آهن اسفنجی با ظرفیت یك و نیم میلیون تن در دنیاست، افزود: طراحی، ساخت و راه‌اندازی این كارخانه به دست متخصصان و صنعتگران توانمند ایرانی اجرا شده است.

به گفته وی برای احداث این کارخانه با ظرفیت تولید سالیانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در مدت سه سال ۲۱۳ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان از ساخت ۸۴ درصد تجهیزات این كارخانه با مجموع ۱۷ هزار تن بدست متخصصان داخلی خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از آن برای ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی فراهم شده است.

سمیعی‌نژاد با اشاره به این که نخستین واحد آهن اسفنجی شهید خرازی با ظرفیت تولید سالیانه یك میلیون و ۵۰۰ هزار تن خرداد امسال با حضور رئیس جمهور راه‌اندازی شد، تصریح کرد: با راه‌اندازی و بهره‌برداری دومین کارخانه آهن اسفنجی در فولادمبارکه سالیانه تولید آهن اسفنجی این شركت به ۹ میلیون تن افزایش می‌یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر