کد خبر: 16694 A

فرماندار آران و بیدگل

شرایطی كه درحال حاضر در كشورمان به نام جنگ احزاب بوجود آمده به طوری كه پفك نمكی و پنیر كاله قیمت سرسام آور پیدا كرده است مشكلاتی را بوجود آورده است.

ایلنا - آران و بیدگل: فرماندار آران و بیدگل گفت: به رغم اینكه ایران جایگاه موفقی در دنیا پیدا كرده است ولی پیچیدگی های اقتصادی كه دشمنان برای كشورمان بوجود آورده اند بار فراوانی دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در آران و بیدگل فرماندار شهرستان آران و بیدگل صبح دوشنبه در جلسه ای كه با حضور صاحبان صنایع شهرستان آران وبیدگل در ارتباط با نوسانات نرخ ارز، افزایش قیمت مواد اولیه و بررسی نتایج دو سفر استاندار اصفهان در بخش مشكلات صنعت این شهرستان درسالن شهید بنی طبا برگزارشده بود با اعلام این مطلب گفت: شرایطی كه درحال حاضر در كشورمان به نام جنگ احزاب بوجود آمده به طوری كه پفك نمكی و پنیر كاله قیمت سرسام آور پیدا كرده است مشكلاتی را بوجود آورده است.

« روح الله سلگی » به تجربه هایی را كه مردم ایران در زمان جنگ 8 ساله به رغم اینكه قیمت نفت به 8 دلار رسیده بود و مردم تحمل كردند اشاره كرد و گفت: هرچند درحال حاضر ممكن است یكی از بخشهای مورد هدف دشمنان اقتصاد و تولید باشد ولی برای عبور از این بحران نیاز به راهكار مناسب است.

فرماندار آران و بیدگل ایجاد شركت تعاونی و مجتمع تجاری به منظور قطع دست واسطه ها در شهرستان آران و بیدگل را راهكار نجات بحران واحد های فرش ماشینی در این شهرستان عنوان كرد و گفت: با ایجاد این مركز و بستر بزرگ دائم تجاری آن هم در سایه اتحاد وهمدلی در این شهرستان خواهیم توانست دست واسطه ها را قطع كنیم.

مدیرعامل شهرك صنعتی صباحی بیدگلی، ضمن برشمردن مشكلات عدیده ای كه واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان كه با آن دست وپنجه نرم می كنند گفت: بحران بوجود آمده در بخش تولید وصنعت فرصت مناسبی برای عبور صنعتگران در این مقطع زمانی است كه باید با مدیریت درست به نفع خودشان استفاده نمایند.

مظفری هماهنگی در خرید و فروش محصولات تولیدی ومواد اولیه، كاهش هزینه های اضافی واتحاد و همدلی بین مدیران واحدهای تولیدی این شهرستان را راه معقولی جهت عبور ازاین بحران دانست وگفت: با تشكیل شركتهای تعاونی می توان خیلی از مشملات را برطرف كرد.

افزایش مواد اولیه، نوسانات نرخ ارز، كمبود نقدینگی و نبود آب شرب بهداشتی از مهمترین مشكلاتی بود كه جهت رفع آن دراین جلسه مورد تاكید حاضرین قرار گرفت.

شهرستان آران و بیدگل با داشتن بیش از 800 واحد تولیدی و صنعتی واشتغال بالغ بر13 هزار نفر كارگر سهم عمده ای در تولید و صادرات فرش ماشینی كشور دارد به طوری كه بیش از 80 درصد واحدهای تولیدی این شهرستان فرش ماشینی است لذا انتظار می رود در سالی را که مقام معظم رهبری به نام تولید، صادرات ملی و حمایت از سرمایه و کار ایرانی نام گذاری فرموده‌اند، مسئولان و متولیان جامعه كارگری تلاش جدی خود را در جهت حل معضلات كارگری و جلوگیری از تشدید وضعیت فعلی دراولین فرصت ممكن دراین شهرستان بكار گیرند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر