کد خبر: 16635 A

مدیر آموزش و پرورش كاشان:

دانش آموزانی امثال محمد حسین فهمیده و بهنام محمدی در كنار تعداد كمی از مردم، 35 روز دشمنان وطن را پشت دروازه های خرمشهر زمین گیر كردند و نتیجه این ایثار و فداكاری ها بود كه باعث شكست استكبار جهانی شد.

ایلنا - كاشان: مدیر آموزش و پرورش كاشان گفت: محمد حسین فهمیده و درس بزرگ او در دفاع از میهن اسلامی، برای همیشه تاریخ الگوی دانش آموزان ایرانی خواهد بود.

به گزارش خبرنگارایلنا در كاشان حسین حنطه ای  صبح روز دوشنبه در آیین گرامیداشت روز بسیج دانش آموزی در دبیرستان پسرانه شاهد كاشان، افزود: حماسه بی نظیر محمد حسین فهمیده باعث شد كه امام خمینی، او را رهبر خود بنامد.

وی اظهار داشت: دانش آموزانی امثال محمد حسین فهمیده و بهنام محمدی در كنار تعداد كمی از مردم، 35 روز دشمنان وطن را پشت دروازه های خرمشهر زمینگیر كردند و نتیجه این ایثار و فداكاریها بود كه باعث شكست استكبار جهانی شد.

وی، بااشاره به تاریخ ایران و قراردادهای تركمانچای و گلستان گفت: كشور ما بر حسب موقعیت جغرافیای خود، همواره مورد طمع دشمنان بوده كه با هرهجوم آنها، بخشی از خاك وطن از دست رفت اما در هشت سال دفاع مقدس، تمامیت ارضی ایران اسلامی حفظ شد.

وی تصریح كرد: امروز ایران اسلامی امن ترین كشور جهان است و این امنیت به بركت خون شهدا و مجاهدت ایثارگران در پرتو رهبری ولایت فقیه نصیب شده است.

وی گفت: درس خواندن ما دانش آموزان در سنگر مدرسه، كمتر از جهاد رزمندگان هشت سال دفاع مقدس نبوده و توسعه و پیشرفت كشور ما، در گرو تلاش و جهاد علمی است.

مدیر آموزش و پرورش كاشان تصریح كرد: در طول سالهای دفاع مقدس، 35 معلم و 301 دانش آموز در كنار دیگر رزمندگان به فیض عظمای شهادت نایل آمدند.

حنطه ای، خواستار عضویت دانش آموزان در بسیج دانش آموزی شد و افزود: اولین مسوولیت دانش آموزان بسیجی، باید ممتاز بودن در مسیر كسب علم و اخلاق پسندیده به معنای واقعی اسوه حسنه باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر