کد خبر: 11463 A

همزمان با هفتمین روز شهادت فرزند امام محمدباقر(ع)

مراسم سومین جمعه مهرماه و عزاداری هفتمین روز از سالروز شهادت حضرت سلطان علی ابن امام محمد باقر(ع) با حضور انبوه مردم شهرستان‌های دارالمونین، نشلج و خاوه در مشهد اردهال کاشان برگزارشد

کاشان – ایلنا: مراسم باشکوه سومین جمعه مهرماه و عزاداری هفتمین روزاز سالروز شهادت حضرت سلطان علی ابن امام محمد باقر(ع)، روز جمعه(15 مهرماه) با حضورانبوه مردم شهرستان‌های دارالمونین کاشان، نشلج و خاوه در مشهد اردهال کاشان برگزارشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از كاشان، در این مراسم معنوی بسیار با شکوه که مدیركل اوقاف استان البرز، مسئولین سیاسی فرمانداری كاشان، رئیس اداره  فرهنگ وارشاداسلامی و مسئولین  خبرگزاری ها و رسانه های  محلی شهرستان كاشان  بخشدار نیاسر و جمعی از مسئولین شهرستان کاشان حضور داشتند، دستجات مختلف سینه‌زنی و زنجیرزنی هیئت‌های مذهبی همراه با گروه تعزیه خوانی از روستای نشلج و شهرستان کاشان در صحن مطهرامامزاده سلطان علی ابن امام محمدباقر(ع) به عزاداری پرداختند.

در این مراسم كه به سومین جمعه مهرماه(جمعه نشلجیها) معروف است، مردم روستای نشلج به خاطر عشق و علاقه‌ای که ازقدیم به اهل بیت(ع) خصوصا این امامزاده واجب التعظیم دارند، ازساعات اولیه بامداد از روستای نشلج که در 3 کیلومتری این بارگاه مقدس قراردارد، به صورت دستجات سینه‌زنی به طرف این امام‌زاده حرکت کرده و سپس در صحن سلطان علی ابن امام محمدباقر(ع) به عزای پرداختند و مداحان اهل بیت(ع) نیز در وصف و یاد شهادت شهیدان کربلای ایران و اباعبدالله الحسین (ع) به مدیحه سرایی پرداختند.

امسال همچنین به خاطر هماهنگی بخشداری نیاسر در تشکیل کمیته‌های مختلف برای برگزاری مراسم سنتی مذهبی قالیشویان و مراسم سومین جمعه مهرماه(جمعه نشلجیها)، نظم و ساماندهی قابل قبولی در برگزاری این مراسم معنوی به چشم می‌خورد.
برگزاری نماز جمعه برای اولین بار در سالجاری در آستان مقدس سلطان علی ابن امام محمد باقر (ع) درمشهداردهال معنویت خاصی را به مراسم سنتی مذهبی قالیشویان فین كاشان و جمعه نشلجیها بخشیده بود.

در حین مراسم عزاداران ضمن محكوم كردن اهانت به ساحت پاك پیامبر اكرم (ص) بوسیله امریكای جنایتكار و ایادی او رژیم صهیونیتی خواستار اشد مجازات برای تهیه كننده فیلم موهن شدند. پایان پیام

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر