کد خبر: 100185 A

استاندار اصفهان خبر داد:

در سال جاری تاکنون 120 هزار نفرگردشگر خارجی به اصفهان سفر کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تا آخر سال آمار گردشگران خارجی به 400 هزار نفر برسد.

ایلنا: علیرضا ذاکر اصفهانی در آیین بهره‌برداری از هتل بزرگ اطلس شاهین‌شهر با تاکید بر اینکه امروز بیش از هر زمان دیگر توجه به نیاز و مطالبات مردم مورد توجه است، گفت: لازم است تمامی همکاران تا آخرین لحظه با‌‌ همان روحیه قوی و انگیزه بالای همیشگی، به فعالیت‌های جاری خود ادامه داده و مسائل و مشکلات مردم را مرتباً رصد نموده و پیگیری نمایند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، وی با بیان اینکه مطالبات مردم صرفاً در حوزه سخت افزاری نیست، گفت: زمینه‌های نرم افزاری و ایجاد روحیه نشاط و شادابی در جامعه بسیار مهم و حیاتی است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: در جلسه شورای تامین استان و نیز جلسات مشترک با فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص فراهم آوردن زمینه‌های شادی مردم صحبت شده است.

ذاکر اصفهانی با بیان اینکه هنرمندان زمینهٔ شادی مردم را فراهم نمایند؛ افزود: حضور هنرمندان حرفه‌ای در عرصه‌های نقاله‌خوانی و شاهنامه‌خوانی، نمایش و موسیقی در استان می‌تواند زمینه نشاط اجتماعی را فراهم نماید.

وی از بخش خصوصی به عنوان همکاران دولت نام برد و افزود: دولت و بخش خصوصی با حرکت در یک مسیر زمینه­ی توسعه­ی جامعه را فراهم می‌کنند.

ذاکر اصفهانی با اشاره به احداث سایت‌های گردشگری و هتل‌ها در استان تصریح کرد: پس از افتتاح یک هتل در درچه امروز نیز شاهد افتتاح هتلی دیگر در شاهین‌شهر هستیم که این امر بدون همکاری سایر سازمان‌ها میسر نبود.

استاندار اصفهان به ایجاد بسترهای گردشگری در استان طی چهارسال گذشته اشاره کرد و افزود: در طی این مدت با حضور سرمایه‌گذاران خصوصی و همکاری دستگاه‌های اجرایی توانستیم در این مسیر گام‌های اساسی برداریم.

ذاکر اصفهانی با اشاره به این‌که ظرفیت و پتانسیل قوی در اصفهان در زمینه گردشگری وجود دارد و باید ظرفیت سرمایه‌گذاری و گردشگری را افزایش دهیم، افزود: برای رفع آلایندگی‌های حاصل از صنایع باید به سمت صنعت گردشگری حرکت کرد.

استاندار اصفهان به افزایش ۶۰ درصدی گردشگران خارجی در سال جاری اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۲۰ هزار نفر گردشگر خارجی به اصفهان سفر کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تا آخر سال آمار گردشگران خارجی به ۴۰۰ هزار نفر برسد.

وی با اشاره به افزایش تعداد پرواز اصفهان به ترکیه، افزود: در آینده تعداد پرواز‌ها از ۲ به ۴ پرواز افزایش خواهد یافت.

ذاکر اصفهانی تاکید کرد: گسترش راه‌های ارتباطی هوایی در زمینه افزایش ورود گردشگران نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

وی به تبلیغات ایران هراسی توسط دشمنان اشاره کرد و افزود: توریست‌های خارجی با حضور در ایران و بازدید از اصفهان، نظر متفاوتی نسبت به دیدگاه قبل از سفر خود به کشور ایران دارند.

استاندار اصفهان در پایان به افتتاح و بهره برداری از ۳۴ پروژه مهر ماندگار در اصفهان در هفتهٔ دولت اشاره کرد و افزود: تا آخرین لحظه برای انجام وظیفه و خدمت به مردم ایستاده‌ام.

گفتنی است هتل بزرگ و مجلل «اطلس» با زیر بنای ۶ هزار متر مربع و با هزینه‌ای بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال و ظرفیت ۵۰ اتاق و سوئیت مجهز، با حضور استاندار اصفهان در شهرستان شاهین شهر، افتتاح و به بهره برداری رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر