کد خبر: 40987 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل مطرح کرد؛

با هدف تنظیم بازار دو هزار و 500 تن برنج هندی در اردبیل توزیع شد/برای کنترل قیمت‌های شب عید بازرسی‌ها تشدید شده و مراقبت‌های لازم در این زمینه صورت می‌گیرد.

ایلنا-اردبیل: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با هدف تنظیم بازار دو هزار و 500 تن برنج هندی در اردبیل توزیع شد.

به گزارش ایلنا از اردبیل، رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان اردبیل در جلسه کمیسیون تنظیم بازار اردبیل که با حضور اعضا برگزار شد، اظهار داشت: ما در روزهای باقی‌مانده از سال 91 با تشدید نظارت‌ها و کنترل‌ها سعی می‌کنیم تا جلوی اقدامات سودجویانه برخی از عوامل مخل آرامش بازار را بگیریم که در این ارتباط به نظر می‌رسد برخی راهکارهای پیشگیرانه نیز مد نظر و مورد توجه قرار گیرد.

ارژنگ عزیزی تصریح کرد: یکی از این راهکارها برپایی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا است که از 15 تا 22 اسفندماه در نقاط مختلف استان برپا شده و خانواده‌ها می‌توانند مایحتاج ضروری و اقلام مورد نیاز خود را اعم از پوشاک و دیگر ضروریت‌ها خریداری کنند.

وی خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه‌ها سعی می‌شود کالاهای با کیفیت عرضه شده و بازرسان مختلف نیز مستقر شوند تا به شکایات مردمی نیز در موعد مقرر رسیدگی شود.

این مسئول از توزیع دو هزار و 500 تن برنج هندی و آمادگی برای خرید و تأمین برنج مورد نیاز هموطنان از کشور آرژانتین اشاره کرد و ادامه داد: در این زمینه نیاز استان به مسئولان کشوری اعلام شده تا اقدام لازم را برای خرید و ذخیره‌سازی انجام دهند.

وی همچنین از تأمین میوه شب عید هموطنانمان و همچنین گوشت قرمز و سفید، روغن، قند و شکر مورد نیاز در سطح استان خبر داد و اضافه کرد: برنامه‌های این سازمان برای تنظیم بازار شب عید با توجه به نوسانات و حساسیت‌های نرخ‌گذاری در این ایام، تشدید بازرسی‌ها با اولویت مبارزه با سودجویان واقعی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: واحدهای صنفی که در سطح شهر اقدام به فروش فوق‌العاده می‌کنند باید مراحل قانونی را طی کرده سپس با تدبیر بیشتر و جلوگیری از برخی سواستفاده‌ها به این کار دست بزنند.

عزیزی در ادامه سخنان خود یادآور شد: آنچه که در این زمینه به عنوان اساس برنامه‌ریزی‌ها مد نظر و ملاک کار قرار گرفته جلب رضایت مردم با پیش‌بینی‌های لازم در رسیدن به اهداف و سیاست‌گذاری‌های واقعی است.

وی با یادآوری اینکه در جبهه مقابله با تحریم‌ها و تهدیدهای اقتصادی استکبار جهانی اقدامات لازم برای تقویت حوزه اقتصادی و تجاری صورت گرفته تا از هرگونه حرکت‌ها و برنامه‌ریزی‌های فرصت‌طلبانه جلوگیری شود، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی امروز از این تهدیدها و تحریم‌ها دلسرد و ناامید شده‌اند و تلاش می‌کنند خود را از باتلاقی که در آن گرفتار آمدند، نجات داده و زمینه یک حرکت عقب‌گرد را فراهم بیاورند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر