کد خبر: 21173 A

ششمین ویژه‌نامه محرم در اردبیل توسط هفته‌نامه آوای‌اردبیل منتشر شد.

اردبیل- ایلنا: ویژه‌نامه محرم که ششمین سالی است که به همت هفته نامه آوای اردبیل و همکاری جمعی از روزنامه نگاران حسینی استان منتشر می شود با عنوان محرم‌نامه شناخته می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اردبیل،محرم نامه امسال 240 صفحه است که در قطع مجله‌ای و در 3000 جلد منتشر شده است.

در محرم‌نامه ششم، گزیده‌ای از مطالب پنج شماره قبلی با ویرایشی تازه انتشار یافته است که از میان آنها می‌توان به گفتگوهایی با سلیم موذن‌زاده اردبیلی، صفوت شادابی، سید عمران جوادخانی، عسگر شاهی، قدرت جوادی و دیگر مداحان و شاعران حسینی در اردبیل اشاره کرد.

پرونده ویژه برای دو شاعر عاشورایی؛ انور اردبیلی و منزوی اردبیلی از دیگر مطالب این شماره از محرم‌نامه است. همچنین دو میزگرد با موضوع بررسی اشعار و زندگی تاج‌الشعرای اردبیلی و آسیب‌شناسی عزاداری سنتی در اردبیل در گفتگو با رحیم حیدری و بیوک جامعی در ششمین شماره محرم‌نامه به چشم می‌خورد.

انتشار مقالاتی از یوسف محسن اردبیلی، صابر اکبری جدی و جمال عطایی از دیگر مطالبی است که در محرم‌نامه چاپ شده است. در این ویژه‌نامه 90 صفحه عکس و سند تاریخی از عزاداری اردبیلی‌ها از گذشته‌های دور تا حال منتشر شده است.
این ویژه‌نامه که برای توزیع در دهمین همایش بین المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی در اردبیل آماده شده بود با حمایت اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل آماده و عرضه شد.

محرم‌نامه ششم به مدیرمسئولی محسن حافظی‌فر و سردبیری محمد باقر نباتی مقدم منتشر شده است که دبیری ویژه‌نامه نیز بر عهده توحید دلاور‌قوام است.

طراحی جلد و صفحات این ویژه‌نامه توسط مهران رجبعلی‌زاده، مدیر هنری آوای‌اردبیل صورت گرفته و روزنامه‌نگارانی چون: مهدی جهاندیده، میترا شاهین، آیدین فرنگی، احسان محمدی، بهنام جباری و ندا حیدر‌زاده اردبیلی در انتشار آن همکاری کرده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر