کد خبر: 99011 A

پیشکسوت تئا‌تر آذربایجان‌شرقی:

پیشرفت و تعالی تئا‌تر نشان دهنده توسعه‌یافتگی جوامع است.

ایلنا: پیشکسوت تئا‌تر آذربایجان‌شرقی پیشرفت و تعالی تئا‌تر درهر جامعه‌ای را نشان دهنده توسعه‌یافتگی آن عنوان کرد.
به گزارش ایلنا، منصور حمیدی گفت: تئا‌تر از جوامع ابتدایی تاکنون وجود داشته و ارتباط مستقیم با زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها دارد.
وی با اشاره به اینکه هنر تئا‌تر همواره همپای دین و آئین انسان‌ها بوده‌ است گفت: پیشرفت و تعالی تئا‌تر نشان دهندهٔ توسعه‌یافتگی و پویایی جوامع است.
حمیدی ارتباط مردم با تئا‌تر را نیازمند تبلیغات و اطلاع‌رسانی بیشتر دانست و گفت: رسانه‌های جمعی و در راس آن تلویزیون باید به این مقوله بیشتر پرداخت نمایند و با نهادینه کردن علاقمندی تماشای تئا‌تر، اقبال عمومی در این راستا را بیشتر نمایند.
وی بر لزوم حفظشان و حرمت هنرمندان و همچنین حمایت مادی و معنوی از آنان تاکید کرد و گفت: باید با فراهم آوردن حداقل‌ها زمنیه برای افراد علاقمند به گونه‌ای مهیا شود تا بتوانند با فراغ خیال به کارهای هنری بپردازند و تئا‌تر در زندگی فعالان این عرصه تفننی و یا موقتی نباشد.
حمیدی رفع آسیب‌ها و نواقص نمایشنامه نویسی در کشور را برخوردار از اهمیت بالایی دانست و گفت: تقویت نمایشنامه نویسی ملی، بومی و از بین رفتن ضعف‌ها و کمبود‌ها در این زمینه بسیار مهم است به طوریکه مهم‌ترین اولویت باید تولید و تربیت نمایشنامه نویسان خوب و موفق باشد.
وی تولید نمایشنامه‌ بومی را نیازمند شناخت کافی از فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی دانست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر