کد خبر: 99001 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان ‌شرقی:

اندیشه‌های جاری در متن و درونمایه نمایش، مهم‌ترین ابزار آن به حساب می‌آید که جان مشتاقان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

ایلنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان ‌شرقی تئا‌تر را عامل ارتقای اندیشه و معرفت جوامع عنوان کرد.
به گزارش ایلنا علی داننده با اشاره به جایگاه هنر تئا‌تر گفت: هنر تئا‌تر به جامعه و انسان تکیه دارد و دغدغه‌ها و مسائل مبتلابه این دو را به تصویر می‌کشد و چون سرچشمه‌ای است جوشان و روان که روح و روان انسان را صفا می‌بخشد.
وی افزود: اندیشه‌های جاری در متن و درونمایه نمایش، مهم‌ترین ابزار آن به حساب می‌آید که جان مشتاقان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
داننده تاکید کرد: هنر تئا‌تر عامل ارتقای اندیشه و معرفت جوامع بشری است و بر اخلاق، عادات و اندیشه‌ها تاثیر می‌گذارد و از این راه ماندگار می‌شود.
وی افزود: با پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، رسالت سنگین پیام‌رسانی انقلاب بر دوش هنر اصیل برخاسته از خواست و ارادهٔ ملت مسلمان ایران گذاشته شده است و با توجه به شاخصه‌های منحصر به فرد هنر نمایش، هنرمندان متعهد با تاثیرپذیری از این پیام معنوی انقلاب خود را وقف مردم نموده، تلاش کرده‌اند این وظیفه را به نحو احسن انجام دهند.
وی با اشاره به برگزاری مستمر جشنواره‌ استانی تئا‌تر گفت: جشنواره تئا‌تر با گستره استانی حرکتی پیوسته و ممتد است که در طی بیست و پنج دوره برگزاری خود، جایگاه ویژه‌ای در میان اصحاب هنر به خود اختصاص داده است.
دبیر جشنواره تئا‌تر آذربایجان شرقی نیز در این آیین گفت: آموزش و تربیت نیروی انسانی در همه شهرستان‌ها از اولویت اول این اداره کل بوده است.
داننده افزود: ما باید از جشنواره زدگی بیرون آمده و بر آموزش تمرکز کنیم.
وی اولویت بعدی این اداره را در عرصه تئا‌تر اجراهای عمومی و تولید متون نمایشی دانست و اظهار کرد: ما باید همه روزهای هفته شاهد اجرای نمایش گروه‌های هنری باشیم.
وی افزود: ما باید در تولید متون نمایشی به نقطه مطلوب برسیم و زمینه برای صدور آثار فراهم شود.
داننده همچنین از برگزاری بخش کودک و نوجوان و خیابانی تئا‌تر کشور از دهم تا چهاردهم شهریور در آذربایجان شرقی خبر داد.
بیست و پنجمین جشنواره تئا‌تر استانی با حضور ۱۲ گروه نمایش از تبریز، اهر، مرند، عجب‌شیر و میانه سی‌ام مرداد تا یکم شهریورماه جاری در مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن تبریز برگزار شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر