کد خبر: 84577 A

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی:

امکانات محدود محیط زیست مانع از جبران زحمات محیط‌بانان شده و بزرگداشت مقام محیط‌بانان شهید و جانباز با نامگذاری معابر، ساخت تندیس یا تالیف كتب و نشریات، باید مورد توجه سازمان‌های فرهنگی و شهرداری‌های استان قرار گیرد.

ایلنا:مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: نصب تندیس شهدای محیط بانان در میادین شهرها پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا بیوک رئیسی در دیدار با خانواده شهدای محیط‌بان گفت: محیط‌بانان به عنوان پیش قراولان حفاظت از انفال و عرصه‌های طبیعی ناشناخته مانده و از حداقل امکانات کارکنان دولت بهره‌مند هستند.

وی محیط بانی را شغلی پر خطر، حساس و ظریف دانست و گفت: دوری 15 روزه از خانواده در هر ماه، مقابله با سود جویان و متخلفان مسلح، برخورد با تعارضات و تخریب محیط زیست توسط افراد غیر مطلع و گزارش روزانه مشاهدات زیست بوم بخشی از وظایف یک محیط بان است که پایه و اساس اطلاعات کارشناسی مجموعه محیط زیست را تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به شهادت 4 نفر از محیط‌بانان و چندین محیط‌بان جانباز در استان آذربایجان شرقی اضافه کرد، امکانات محدود محیط زیست مانع از جبران زحمات محیط بانان شده و بزرگداشت مقام محیط بانان شهید و جانباز با نامگذاری معابر، ساخت تندیس یا تالیف كتب و نشریات، باید مورد توجه سازمان‌های فرهنگی و شهرداری‌های استان قرار گیرد.

 

نصب تندیس شهدای محیط بانان در میادین شهرها پیگیری می شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر